Марек Юнион Ивкони загуби от Монтана

28 Октомври 2023 | 11:57
България

Марек Юнион-Ивкони загуби с 0:3 (25:23, 25:18, 25:22) като гост на Монтана в среща от втория кръг на мъжкото волейболно първенство. В зала „Младост“ домакините бяха далеч по-стойностният отбор и нанесоха второ поражение на дупничани от два мача. Възпитаниците на Найден Найденов са и без спечелен гейм дотук.

Първият сет вървеше равностойно, но в края му Монтана показа по-висока класа, за да затвори на 23 за 1-0.

Във втория гейм интрига почти нямаше, след като домакините взеха аванс от самото начало.

Марек поведе в третата част с 3 точки. Стигна се обаче до бърз обрат и чиста победа да домакините.

Най-резултатен бе Самуил Вълчинов от Монтана с 15 точки, който бе отличен и за MVP. 14 точки записа Фахри Септиан Путратама, а Кристиан Валчак се отчете с 12 точки.

За тима от Дупница Димитър Дулчев се отчете с 16 точки, а с 12 завърши Цветелин Цветанов.

В следващия кръг Марек Юнион-Ивкони приема суперфаворита Хебър.