Манчестър Юнайтед победи Атлетик (Билбао) с 4:1 в реванша от полуфиналите на Лига Европа

Манчестър Юнайтед победи Атлетик (Билбао) с 4:1 в реванша на "Олд Трафорд" и с общ резултат 7:1 се класира за финала на Лига Европа. Така два отбора ще имат директен спор за трофея на втория по сила европейски клубен турнир, след като в другия полуфинал Тотнъм отстрани Будьо/Глимт.
Иначе тази вечер баските поведоха в резултата, благодарение на Микел Яурегизар (31'). "Червените дяволи" обаче стигнаха до обрат след попадения на Мейсън Маунт (72', 92'), Каземиро (80') и Расмус Хьойлунд (85').
По ирония на съдбата за Атлетико, финалът на Лига Европа ще се проведе на стадион "Сан Мамес" на 21 май. Финалът е с огромен залог за Юнайтед и Тотнъм, които направиха слаб сезон в английската Висша лига. Победителят в Лига Европа ще си гарантира място в груповата фаза на Шампионска лига през следващия сезон.
1-ата минута с удар от далечна дистанция. Отборът на Манчестър Юнайтед не отправи нито един точен удар към вратата на съперника през първото полувреме.През втората част Манчестър Юнайтед стигна до пълен обрат. Мейсън Маунт изравни в 72-ата, а осем по-късно се разписа и Каземиро след центриране от пряк свободен удар на Бруно Фернандеш.
Третото попадение отбеляза Расмус Хьойлунд след асистенция на Амад Диало. Маунт оформи крайното 4:1 в добавеното време след грешка на вратаря Хулен Агиресабала.






