Малко не стигна на юношите за първа победа на Европейското по баскетбол

24 Юли 2015 | 17:34

Юношеският национален отбор по баскетбол не успя да регистрира първата си победа на Европейското първенство в Австрия, и отстъпи с 50:60 на Швейцария във втория си мач от група А.

Мачът бе много равностоен, като нито един от двата отбора не успя да се откъсне в резултата, а крайната разлика бе най-голямата в срещата.

На почивката България водеше с две точки, а преди последната четвърт имаше само точка аванс, но Швейцария игра по-добре във финалния период, и спечели частта с 19:8, за да стигне до победата.

В последните четири минути от двубоя, юношите ни отбелязаха само точка, срещу 12 за Швейцария.

Българският отбор отново имаше малко асистенции и много грешки на сметката си, макар че бе равностоен в борбата.

Капитанът на тима ни Йордан Минчев се отчете с дабъл-дабъл от 19 точки и 13 борби. Цветомир Куртев се включи с 13, а Здравко Христов отбеляза осем. Само шестима играчи успяха да отбележат кош в двубоя.

В събота България играе срещу Англия от 19 часа.

Източник:Gong.bg