Малките Звездички от ДГ Радост в Симитли почетоха българските просветители

02 Ноември 2025 | 12:22
0 коментара
Култура
Благоевград
Малките Звездички от ДГ Радост в Симитли почетоха българските просветители

В навечерието на Деня на народните будители, в група „Звездички“ към филиал „Ян Бибиян“ на ДГ „Радост“ град Симитли със своите учителки Симона Йовкова-Бикова и Кристина Стоилкова, се проведе тържествен рецитал, посветен на делото на българските просветители, книжовници и революционери.

Децата, с много старание и вълнение, рецитираха стихове, пяха и танцуваха пред своите родители и близки. Чрез изпълненията си те изразиха признателност към онези, които през вековете са съхранили българския дух, словото и културата ни.

Празникът създаде вълнуваща и тържествена атмосфера, изпълнена с родолюбие, гордост и уважение към духовните будители на България.







Добавете Вашия коментар

TOP