Малки и големи озеленяват Банско

23 Март 2025 | 12:31
0 коментара
Бизнес
Благоевград
Малки и големи озеленяват Банско

Община Банско отбелязва Седмицата на гората с редица инициативи, насочени към опазването на природата и облагородяването на зелените площи.

В кампанията бяха засадени 100 корена здравец, над 1100 храста и 100 дървета, изработени бяха 100 хранилки за птици. Ученици от 9 и 12 клас на ПЛТГ „Никола Вапцаров“ се включиха активно в ландшафтното оформяне на парка.

 

В двора на училището бяха засадени 100 корена здравец, а в ДГ „Здравец“ – над 100 храста лигуструм.

ва с изграждането на ветрозащитен пояс от червен дъб и засаждането на още над 1000 храста, както и с нова инициатива за почистване на градския парк, в която ще участват доброволци, горски от ДГС „Добринище“ и ДГС „Места“.

 

Всеки жител и гост на града може да се включи към доброволческите акции от 1 до 4 април.

Добавете Вашия коментар

TOP