Майки и баби от Брежани отбелязаха Бабинден

22 Януари 2025 | 15:30
0 коментара
Култура
Благоевград
Майки и баби от Брежани отбелязаха Бабинден

Около 30 майки и баби от Брежани се събраха, за да отпразнуват един от най-женските празници – Бабинден. Жените спазиха старата традиция най-младата майка и баба сред тях да измият ръцете, да „полеят“ на медицинската сестра в селото Виолета Николова.

Празникът им уважи и кметът на Брежани Петьо Борисов, а вечерта преминас с много танци и приятни емоции.







Добавете Вашия коментар

TOP