Лукойл Академик приключи участието си в Европа

27 Януари 2016 | 23:41

Българският шампион Лукойл Академик допусна четвърта загуба в група "Р" на втората фаза на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА-Европа и отпадна от надпреварата.

Възпитаниците на Тони Дечев загубиха гостуването си на Нимбург (Чехия) със 78:85 точки и са на последно място в класирането кръг преди края. Само победа запазваше шансовете на "студентите: да продължат напред в турнира.

Българските баскетболисти поведоха с 21:14 и имаха аванс в резултата малко преди почивката, когато домакините изравниха 36:36 и направиха обрат 42:39 след 20 минути игра.

Шампионите на България изиграха слаба трета четвърт, която осигури победата на домакините. За българския отбор най-резултатен с 18 точки беше Донел Тейлър, 16 точки записа Филип Барович, а с по 13 завършиха Павлин Иванов и Желко Шакич. Филип Виденов не влезе в игра заради контузия. Майкъл Диксън наниза 23 точки за победителите, а по 15 точки реализираха Войчех Хрубан и Хауърд Сант-Рос./БТА