Лукойл Академик аут от Европа след нова загуба

10 Декември 2014 | 02:15

Лукойл Академик отпадна от турнира Еврочалъндж още в първата фаза на турнира. Вицешампионите допуснаха четвъртата си загуба от пет мача в надпреварата след 73:75 от естонския Тарту Рок у дома.

Лукойл Академик водеше през почти цялото време, но така и не можа да натрупа солидна преднина. В един момент т последната част обаче преднината на българския тим бе 7 точки, а по-късно стана и 11. Естонският тим обаче успя да изравни 2 минути преди края и играта тръгна кош за кош. С по-силни нерви се оказаха играчите на Тарту Рок и в крайна сметката триумфираха.

По този начин Лукойл остава твърдо последен в групата си и без шанс да се класира напред, тъй като вторият отбор е с 3 победи. Следващата седмица Лукойл е домакин на Ровинари в мач без значение.

Чарлс Томас завърши с 20 точки и 8 борби за Лукойл, а с 19 точки се отчете Бруно Шундов. С 18 точки бе Тери Смит.