Лудогорец завърши 2:2 с Партизан при гостуването си в Белград

07 Август 2014 | 08:53

Лудогорец завърши 2:2 с Партизан при гостуването си в Белград и с равен общ резултат, но с повече отбелязани голове на чужд терен се класира за плейофите на Шампионската лига.

Всичко съществено в мача се случи през първото полувреме, в което българският шампион дълго диктуваше играта. Резултатът бе открит в 19-ата минута, когато Мишо Александров напредна по дясното крило и центрира за Марселиньо. Бразилецът и бранител на Партизан се хвърлиха за топката с краката напред, при което сърбинът си отбеляза ефектен автогол, забивайки топката по диагонала в собствената си врата: 1:0 за Лудогорец.

Само две минути по-късно Лудогорец вече водеше с 2:0, като головата атака се разви по идентичен начин. Този път отдясно нахлу Кайсара, който с прецизен пас намери Марселиньо, останал непокрит около точката на дузпата. Бразилецът спря топката с левия крак, нагласи си я хладнокръвно на десния и с бомбен шут я изпрати в горния десен ъгъл на сръбската врата: 2:0 за Лудогорец.

Момчетата на Георги Дерменджиев обаче не съумяха да опазят за дълго комфортната си преднина. В 30-ата минута Шкулетич бе изведен в коридор сам срещу вратаря Владо Стоянов и не пропусна да реализира: 1:2. В 35-ата минута Брашанац центрира от корнер, топката се удари в главата на сръбски играч и попадна у Трайкович, който стреля отблизо в лявата греда на Стоянов. След получилия се рикошет топката попадна у Шкулетич, който буквално разстреля от упор нашия вратар: 2:2.

В 41-та минута Лудогорец получи неочаквано числено преимущество, след като Трайкович получи директен червен картон заради това, че удари умишлено с ръка Роман Безяк в лицето.

През второто полувреме и двата отбора имаха своите шансове. 53-тата минута Мисиджан пропусна да изведе Лудогорец отново напред, като уцели лявата греда на Партизан от пряк свободен удар. Отскочилата топка се озова у Безяк, който стреля, удряйки втора греда, но до гол така и не се стигна. Домакините пък имаха две стопроцентови голови възможности до края на мача, като във втория случай топката се разходи по голлинията на Стоянов, но също не успяха да реализират.

Така с общ резултат от двата мача 2:2, но с повече отбелязани голове на чужд терен, Лудогорец се класира за плейофите за влизане в групите на Шампионската лига. В тях българския шампион ще бъде поставен заради изненадващото отпадане на цели три отбора - Селтик, Спарта Прага и Динамо Загреб. Съперникът на разградчани ще бъде измежду следните тимове: Малмьо, Легия Варшава, Олборг, Слован Братислава, Марибор.