Лудогорец загуби от Арсенал с 2:3

02 Ноември 2016 | 07:53

Българският шампион Лудогорец изигра най-силния си мач досега в това издание на Шампионската лига. Въпреки, че загубиха, момчетата на селекционера Георги Дерменджиев постигнаха истински подвиг след като отбелязаха цели 2 гола срещу отбора Арсенал. Лондончани са в отлична форма и в момента са на второ място във Висшата лига. „Орлите“ могат да съжаляват много за изпуснатата победа, след като през втората част Вандерсон на два пъти пропусна златни възможности да хвърли 40 000 на стадион „Васил Левски“ в екстаз. В крайна сметка класата на Арсенал си каза думата и след нелепа грешка в отбраната на българския шампион Месут Йозил осигури победата за „артилеристите“ с 3:2.

Арсенал бе изявен фаворит в срещата и всички световни букмейкъри очакваха лесна победа на „артилеристите“.

Само в рамките на 3 минути Лудогорец постави в нокдаун именития си противник след попадения на Джонатан Кафу (12) и Кладиуи Кешерю (15).

31

Арсенал върна едно попадение в 20-ата минута чрез Гранит Джака, който се възползва от пас на Йозил. При центрирането на германеца обаче останаха сериозни съмнения дали топката не е напуснала терена с целия обем.

Последва натиск на англичаните, но Лудогорец контраатакуваше доста опасно. Все пак в 42-ата минута Оливие Жиру изравни след неразчетено излизане на Милан Борян и удар с глава.

До края на полувремето орлите отново можеха да поведат, но Козмин Моци не успя да засече добре топката след центриране от корнер.

Втората част започна по-спокойно в сравнение с първата. И така бе до 63-ата минута, когато Лудогорец организира брилянтна контраатака. Марселиньо подаде великолепно наляво, към Кешерю, който продължи към Вандерсон, бразилецът стреля добре по земя, но Оспина спаси.

%d0%bb%d1%83%d0%b4%d0%be%d0%b3%d0%be%d1%80%d0%b5%d1%86_%d0%b0%d1%80%d1%81%d0%b5%d0%bd%d0%b0%d0%bb_%d1%88%d0%b0%d0%bc%d0%bf%d0%b8%d0%be%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%b0_%d0%bb%d0%b8%d0%b3%d0%b0_%d0%bc%d0%b0

Само 120 секунди по-късно Вандерсон бе изведен зад гърба на централните защитници на Арсенал, но не успя да реализира очи в очи с Оспина.

Така Лудогорец продължава битката за третата позиция в групата си, която би дала на тима възможност за участие в турнира Лига Европа.

Арсенал пък успя да се класира директно за 1/8-финалите от надпреварата по доста труден начин и вероятно дълго време ще помни Националния стадион „Васил Левски“.

ЛУДОГОРЕЦ – АРСЕНАЛ 2:3

1:0 Джонатан Кафу 12
2:0 Клаудиу Кешерю 15
2:1 Гранит Джака 20
2:2 Оливие Жиру 42
2:3 Месут Йозил 87

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Борян, 25. Минев, 5. Паломино, 27. Моци, 6. Натанаел, 12. Анисе, 18. Дяков, 22. Кафу, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 28. Кешерю

АРСЕНАЛ: 28. Оспина, 3. Гибс, 6. Косиелни, 7. Санчес, 8. Рамзи, 11. Йозил, 12. Жиру, 20. Мустафи, 25. Дженкинсън, 29. Джака, 34. Коклен

Жълти картони: Минев (Лудогорец); Куклен (Арсенал)