Лудогорец победи ЦСКА 1948

03 Март 2024 | 22:06
България
Лудогорец победи ЦСКА 1948 с 2:0 на „Хювефарма Арена“ в мач от 23-ия кръг на efbet Лига. Попаденията бяха дело на Аслак Фон Витри и Якуб Пьотровски. "Орлите" бяха по-добрите на терена и създадоха голям брой положения, като нямаха сериозни трудности да спечелят двубоя и тотално доминираха над ЦСКА 1948. С тази победа Лудогорец отново е първи в efbet Лига с 51 точки, докато ЦСКА 1948 остава на 6-а позиция с 37 пункта на сметката си.

start-photo.bg
77 снимки

В първите 15 минути отсъстваха головите положения пред вратите, като Лудогорец се опитваше да наложи своето темпо и ритъм на игра, но не успяваше да създаде нещо опасно. В 20-а минута Лудогорец организира добро нападение, а Якуб Пьотровски бе намерен на точката на дузпата, като полузащитникът стреля с глава, но топката премина над напречната греда.

Десетина минути по-късно Аслак Фон Витри си освободи пространство на границата на наказателното поле и опита далечен удар, но той бе неточен и Петър Маринов нямаше нужда да се намесва. В 30-а минута
ЦСКА 1948 организира най-добрата си атака, а Лудогорец допусна грешка, като Педрино нацели гредата, а след това футболист на гостите опита добавка, но Падт впечатли с намеса, преди топката да излезе в аут след повторния шут на играч в бяло.

Малко след това Тодор Неделев по добър начин задържа топката и след кратко колебание какво да прави с нея отклони към свой съотборник, но ударът му бе неточен и профуча покрай десния страничен стълб на Петър Маринов.

В 42-а минута Руан Крус получи добра топка в наказателното поле и опита центриране, а след получилият се рикошет кълбото се озова на главата на Аслак Фон Витри, който връхлетя по чудесен начин, за да завърши във вратата на съперника - 1:0 за Лудогорец.

В 47-а минута Лудогорец организира добра атака, а Текпетей се отскубна на десния фланг, след което отклони към Пьотровски, който бе сам срещу вратаря, но не успя да намери целта, като стреля над напречната греда.

Пет минути след това Лудогорец пренесе топката в противниковата половина и Рик Джонатан видя празното пространство, като шутира, но Петър Маринов внимаваше и успя да избие.

В 54-а минута Тодор Неделев изпълни великолепно корнер, а Якуб Пьотровски се отскубна на първа греда, като отклони назад, а Петър Маринов само изгледа как топката влиза в далечния му ъгъл, като нямаше какво да направи.

В 83-а минута Рик Джонатан видя празното празното пространство и опита удар по диагонала, но Петър Маринов отново бе нащрек и успя да спаси. Малко след това Кайо Видал също получи на добра позиция и видя своя шанс да обстрелва вратата на ЦСКА 1948, като топката премина много близо до десния страничен стълб на Петър Маринов.

LIVE  /  ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА 1948  2:0

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 16. Аслак Фон Витри, 26. Ноа Сонко Сундберг, 24. Оливие Вердон, 17. Сон, 30. Педро Нареси, 6. Якуб Пьотровски-К, 88. Тодор Неделев, 37. Бърнард Текптей, 99. Руан Круз, 7. Рик Джонатан​

Резерви: 12. Симон Слуга, 4. Диниш Алмейда, 5. Георги Терзиев, 8. Клод Гонзалвеш, 9. Квадво Дуа, 10. Матиас Фаетон, 18. Ивайло Чочев, 21. Раи Насименто, 77. Кайо Видал

Треньор Георги Дерменджиев

ЦСКА 1948:  1. Петър Маринов, 22. Реян Даскалов-К, 3. Росен Божинов, 91. Райън Бидунга, 15. Симеон Василев, 28. Неделко Пишчевич, 39. Парвиз Умарбаев, 7. Талис, 8. Педриньо, 20. Антонио Вутов, 9. Бирсент Карагарен

Резерви: 33. Генадий Ганев, 10. Радослав Кирилов, 17. Никола Илиев, 21. Емил Ценов, 23. Емил Виячки, 25. Евгений Сердюк, 92. Пиер-Даниел Нгинда