Лудогорец не успя да победи 10 от Литекс в нервно дерби

27 Септември 2015 | 09:07

Лудогорец и Литекс завършиха наравно 1:1 в голямото дерби от 10-ия кръг в А група. Първият и вторият в класирането направиха интересен мач, в който обаче нервните моменти бяха доста повече от качествените футболни изпълнения, а напрежение имаше и на трибуните, където ръководствата на двата клуба влязоха в сериозен словесен спор помежду си. Съдията Таско Тасков също имаше много работа и трябваше да взима трудни решения.

Със сигурност Лудогорец ще съжалява повече за пропуснатите три точки на свой терен, след като през цялото второ полувреме шампионите играха с човек повече заради директен червен картон на Страхил Попов в самото начало на втората част. До края на мача разградчани бяха по-дейни, но не успяха да измислят нищо градивно в атака. Иначе головете паднаха през първата част, в която Литекс имаше леко превъзходство.

Арсенио Нунеш откри резултата в 23-ата минута, а Джонатан Кафу изравни за Лудогорец 4 минути по-късно.

Така двата лидера в класирането направиха услуга на преследвачите Левски и Славия, които имат възможност да се доближат още повече до тях.

Двубоят започна в бързо темпо, а двата отбора изобщо не губиха време в опознаване. В първите минути лекото териториално преимущество бе на страната на домакините, но това не доведе до сериозни опасности.

Първият голов шанс бе в полза на Литекс. В 20-ата минута Кристиан Малинов бе изведен очи в очи с Милан Борян, но взе грешното решение и реши да подава, вместо да стреля от удобната ситуация, а в последствие топката бе избита от бранителите на Лудогорец.

Само 3 минути по-късно обаче ловчанлии успяха да открият резултата. Данило Асприля проби отдясно и подаде в наказателното поле. Там Арсенио Нунеш бе оставен абсолютно сам и от добра позиция с точен изстрел без проблеми реализира за 1:0.

Лудогорец обаче реагира отлично и 4 минути по-късно резултатът вече бе изравнен. Марселиньо проби през центъра и подаде към Джонатан Кафу, който отдясно в наказателното поле стреля в левия ъгъл, топката срещна гредата и влезе в мрежата.

Между двата гола Козмин Моци се изяви в негативна светлина с две груби влизания в краката на играчи в оранжево. Румънецът обаче не бе санкциониран за изявите си.

Съдията Таско Тасков имаше работа и в 43-ата минута, когато Клаидиу Кешеру и Рафаел Перес се строполиха в наказателното поле, а нападателят имаше претенции за дузпа. Такава обаче не бе отсъдена.

Напрежението се покачи и в официалната ложа, където ръководствата на двата клуба влязоха в словесни престрелки помежду си, а дори се наложи стюардите да спират изпълнителният директор на разградчани Ангел Петричев да стигне до Трифон Попов и Стойчо Стоилов.

Втората част също започна взривоопасно, след като още в първата минута капитанът на Литекс Страхил Попов получи директен червен картон за грубо влизане в краката на Андрей Препелица.

И двамата треньори реагираха като Лауренциу Регекампф засили отбраната си с включването в игра на Иван Горанов за сметка на Бьорн Йонсен. Едуард Ераносян пък вкара офанзивна мощ с Върджин Мисиджан за сметка на младия защитник Венцислав Керчев.

Логично, домакините поеха пълен контрол върху играта, която започна да се води предимно в половината на Литекс. Те обаче не успяваха да стигнат до сериозни голови положения, а изстрелите към вратата не бяха проблем за Винисиус. В същото време Литекс осъществи няколко контра атаки, но и те не доведоха до нещо сериозно. В края на двубоя двата тима си сътвориха и леко меле, в което бутанията бяха доста, а в крайна сметка всичко се размина с по един жълт картон за Моци и Натаниел.

В добавеното време Препелица отправи опасен изстрел от далечно разстояние, минал на сантиметри от вратата. Литекс пък осъществи една бърза атака, при която Иван Горанов стреля от добра позиция, но Борян изби с крак.

Така двата лидера си поделиха по една точка и остават с еднакъв точков актив – по 19, а преследвачите Левски и Славия имат по 15, но с по мач по-малко.

Съставите на Лудогорец и Литекс

Лудогорец: Милан Борян, Йордан Минев, Венцислав Керчев (54' Върджил Мисиджан), Козмин Моци, Натанаел, Андрей Препелица, Светослав Дяков (68' Абел Анисе), Вандерсон (81' Цветелин Чунчуков), Марселиньо, Джонатан Кафу, Клаудиу Кешеру.

Литекс: Винисиус Баривиейра, Страхил Попов, Елтон Дос Рейс, Рафаел Перес, Антон Недялков, Красимир Станоев (30' Хенри Рохас), Петрос Бумал, Данило Асприля, Кристиан Малинов (84' Никола Колев), Арсенио Нунеш, Бьорн Маарс Йонсен (51' Иван Горанов)./Gong.bg