Ловци от Благоевград с отворено писмо и сигнали към институциите срещу ръководството на ЛРД „Сокол 1911“
30 Декември 2025 | 21:27
2 коментара
Общество
Благоевград

Ловци от Благоевград заявиха на протест, че са входирали отворено писмо и сигнали до институциите срещу ръководството на ЛРД „Сокол 1911“
Ловци от ЛРД „Сокол 1911“ обявиха по време на проведен протест, че са входирали отворено писмо и серия сигнали до държавни институции, с които настояват за проверки на управлението, финансовата дейност и решенията на ръководството на сдружението.
Заявлението е направено публично по време на протеста на 29 декември пред офиса на дружеството в Благоевград. Тогава недоволните ловци посочиха, че документите вече са подготвени и подадени до Министерството на земеделието и храните, Изпълнителната агенция по горите, НЛРС–СЛРБ и Държавното горско стопанство – Благоевград.
КАКВО СЪДЪРЖА ОТВОРЕНОТО ПИСМО
По информация, оповестена от протестиращите, отвореното писмо е с дата 29 декември 2025 г. и е подписано от четирима ловци – членове на сдружението. В него се излагат конкретни твърдения за нарушения на устава, ограничаване на членски права и липса на прозрачност в управлението. Основен акцент в сигнала са наложени дисциплинарни наказания след събрание на 47-а ловна дружина от 20 март 2025 г.
Според авторите на писмото санкциите са наложени заради изразено мнение и зададени въпроси, което по думите им противоречи на уставните правила. Ловците твърдят още, че уведомленията за наказанията не са подписани лично от председателя Иван Василев, че решенията са обжалвани и не са влезли в сила, но въпреки това са последвали откази за заверка на членски карти и други административни действия.
ВЪПРОСИ ЗА ПАРИ, СГРАДА И ДЕЙНОСТ
В отвореното писмо и сигналите са поставени и редица конкретни въпроси, сред които:
1. Какви средства се изразходват за лекарства и отглеждане на фазани и колко фазана реално се отглеждат?
2. Получава ли председателят месечно възнаграждение, на какво основание и с решение на кой орган?
3. С каква цел се изгражда сграда от името на сдружението, каква е стойността ѝ и кой ще я използва?
4. Защо дивечови ниви, поддържани от ловците, фигурират и като земеделски площи в официални регистри?
ОТ ПРОТЕСТ КЪМ ИНСТИТУЦИОНАЛНИ ДЕЙСТВИЯ
По време на протеста ловците подчертаха, че действията им вече не са само протестни, а преминават в институционална фаза – чрез сезиране на компетентните органи с цел проверки и официални отговори.
От Pirinsko.com ще потърсим позицията на ръководството на ЛРД „Сокол 1911“, както и информация от институциите дали по сигналите е образувана проверка. Всеки отговор ще бъде публикуван без редакторска намеса.
Ловци от ЛРД „Сокол 1911“ обявиха по време на проведен протест, че са входирали отворено писмо и серия сигнали до държавни институции, с които настояват за проверки на управлението, финансовата дейност и решенията на ръководството на сдружението.
Заявлението е направено публично по време на протеста на 29 декември пред офиса на дружеството в Благоевград. Тогава недоволните ловци посочиха, че документите вече са подготвени и подадени до Министерството на земеделието и храните, Изпълнителната агенция по горите, НЛРС–СЛРБ и Държавното горско стопанство – Благоевград.
КАКВО СЪДЪРЖА ОТВОРЕНОТО ПИСМО
По информация, оповестена от протестиращите, отвореното писмо е с дата 29 декември 2025 г. и е подписано от четирима ловци – членове на сдружението. В него се излагат конкретни твърдения за нарушения на устава, ограничаване на членски права и липса на прозрачност в управлението. Основен акцент в сигнала са наложени дисциплинарни наказания след събрание на 47-а ловна дружина от 20 март 2025 г.
Според авторите на писмото санкциите са наложени заради изразено мнение и зададени въпроси, което по думите им противоречи на уставните правила. Ловците твърдят още, че уведомленията за наказанията не са подписани лично от председателя Иван Василев, че решенията са обжалвани и не са влезли в сила, но въпреки това са последвали откази за заверка на членски карти и други административни действия.
ВЪПРОСИ ЗА ПАРИ, СГРАДА И ДЕЙНОСТ
В отвореното писмо и сигналите са поставени и редица конкретни въпроси, сред които:
1. Какви средства се изразходват за лекарства и отглеждане на фазани и колко фазана реално се отглеждат?
2. Получава ли председателят месечно възнаграждение, на какво основание и с решение на кой орган?
3. С каква цел се изгражда сграда от името на сдружението, каква е стойността ѝ и кой ще я използва?
4. Защо дивечови ниви, поддържани от ловците, фигурират и като земеделски площи в официални регистри?
ОТ ПРОТЕСТ КЪМ ИНСТИТУЦИОНАЛНИ ДЕЙСТВИЯ
По време на протеста ловците подчертаха, че действията им вече не са само протестни, а преминават в институционална фаза – чрез сезиране на компетентните органи с цел проверки и официални отговори.
От Pirinsko.com ще потърсим позицията на ръководството на ЛРД „Сокол 1911“, както и информация от институциите дали по сигналите е образувана проверка. Всеки отговор ще бъде публикуван без редакторска намеса.
Добавени коментари
Яж Ми Шпека публикува:
31 Декември 2025 | 17:20
Сега да ги изключат от сдружението. Какви са тия 3,4 на мръвкари ще да изразяват мнението на хиляди членове. Кой им дава това право. Като не им понася устава и реда да се изнасят. Еле па за тия умреляци никой нема да реве.
Запознат публикува:
31 Декември 2025 | 01:49
Тоя Семир каде се появи само скандали и измами създава.Апа какъв бракониер е и паркаджиите и горските и Джери знаят.Нищо че до миналата година го награждаваха за незаконен лов с прибори за нощно виждане например и 300 убити вълка или 500.









