Ливърпул записа драматична победа с 3:2 над отбора на Манчестър Сити

13 Април 2014 | 20:56

Ливърпул записа изключително драматична победа с 3:2 над отбора на Манчестър Сити, който до този момент бе считан от букмейкърите за основен фаворит за титлата в Премиър лийг.

След днешния успех, който бе десети пореден за мърсисайдци, "червените" държат титлата в ръцете си, тъй като при четири победи в оставащите четири мача Ливърпул ще бъде шампион. Като изключително важен в битката за първото място се оказва по-следващият кръг (36-и), когато лидерът във временното класиране приема на "Анфийлд" Челси. Днес възпитаниците на Брендън Роджърс изнесоха фантастични първи 45 минути, в които тотално надиграха своя съперник и заслужено взеха аванс от два гола след попадения на Рахим Стърлинг (6') и Мартин Шкъртел (26').

След почивката ситуацията се промени коренно, като далеч по-активният отбор бе Манчестър Сити. "Гражданите" стигнаха до равенство благодарение на Давид Силва (57'), който бе най-опасният играч на тима на Мануел Пелегрини, и автогол на Глен Джонсън (62'). Груба грешка на Венсан Компани обаче доведе до победното попадение на Филипе Коутиньо (78'). Мениджърът на мърсисайдци Брендън Роджърс заложи на същия стартов състав, който преди седмица победи Уест Хам. Това означаваше, че в центъра на отбраната отново бе Мамаду Сако, а негов партньор - Мартин Шкъртел. Възстановеният от контузия Даниел Агер остана на резервната скамейка. Луис Суарес, Даниел Стъридж и Рахим Стърлинг стартираха в атака.