Любен Татарски: Сегашното управление делегира разходи, които няма да доведат до стабилизиране на държавата
Сегашното управление делегира разходи, които няма да доведат до стабилизиране на държавата. Така или иначе вотът на недоверие към правителството на Пламен Орешарски - за провал в областта на фискалната политика беше навременен, защото обърна внимание и на правителството и на обществеността, че нещата по отношение на фискалното състояние на държавата не са добре и това е видно от фактите, които бяха изнесени по време на дебатите преди дни. Това каза в интервю за Радио ‘‘Фокус’’ - Пирин депутатът в 42-рото Народно събрание от ПГ на ГЕРБ, Любен Татарски.
„Очевидно БСП, ДПС и Атака си гласуват в подкрепа на правителството и нямат намерение да използват този повод за оставка, защитавайки до последно своите тези, че държавата е в добро положение и са преодолели различията, че са намалили бедността, че са помогнали на много хора, изпълнявайки тяхната социална политика, а дали е така всеки един може да си направи своите изводи”, каза Татарски.
Според депутатът фактите са безспорни, а именно наказателна процедура по отношение на „Южен поток”, наказателна процедура по отношение на европейските фондове, съмнение относно процедурите, които се извършват в общините и държавата чрез обществените поръчки и съмнение за целесъобразното изразходване на средствата от заема, който преди няколко дни, същото това Народно събрание гласува.
„Ние не сме убедени, че това са действия, които не са в посока подкрепа на фискалната стабилност на държавата и подобряване благосъстоянието на хората. Това са едни харчове, които за момента не преследват стратегически цели и няма да доведат до стабилизиране на държавата, на икономиката и на благосъстоянието на хората. Затова ние бяхме против.”, каза още Любен Татарски.
Той посочи, че ПГ на ГЕРБ е напуснала парламентарната зала поради факта, че следващата точка за разглеждане е била по отношение на референдума, а БСП са поискали чрез тази точка да наложат своите правила за превеждането на референдума. Така те нямаха кворум и не успяха да разгледат тази точка, иначе щяхме да бъдем свидетели на още един срамен акт на НС, каза в заключение депутатът.