Литийно шествие на Светла събота в Добринище

17 Април 2026 | 09:38
0 коментара
Общество
Благоевград
Литийно шествие на Светла събота в Добринище

На Светла събота, 18 април, от 10:30 часа жителите на град Добринище, село Обидим и цялата община ще се съберат, за да участват в тържествено литийно шествие – събитие, дълбоко вкоренено в местните великденски традиции.

 

След отслужването на Светата литургия в Обидимския манастир „Св. великомъченик Пантелеймон“ шествието ще потегли с чудотворната икона „Света Богородица – Достойно есть“ към местността „Свети Атанасий“.

 

Може да бъде изображение с текстово съобщение

Добавете Вашия коментар

TOP