Левски срази Лудогорец за Купата след обрат и късна драма в Разград

14 Април 2022 | 08:01

Левски спечели с 3:2 гостуването си на Лудогорец в първи полуфинален двубой от турнира за Купата на България. Освен пет гола феновете на "Хювефарма арена" видяха две дузпи и четири червени картона, а "сините" направиха много важна крачка към финала. Реваншът на "Герена" е следващият петък.

Гостите вкараха още в седмата минута. Билал Бари пусна успореден пас към Уелтон и бразилецът безпроблемно се разписа в опразнената врата. Голът обаче беше отменен заради засада на мароканеца. Пет по-късно Лудогорец поведе в резултата. Кирил Десподов се разписа с удар извън наказателното поле, при който вратарят Пламен Андреев беше безпомощен.

Второто полувреме започна силно за Левски. "Сините" възстановиха равенството в 52-ата минута. Уелтон стреля от неудобен ъгъл, вратарят Слуга изби, но Драган Михайлович нанесе удар от движение и се разписа за 1:1. Пет минути по-късно "сините" направиха пълен обрат. Филип Кръстен центрира от ъглов удар в наказателното поле, където на втората греда Сонко Сундберг свали топката с глава за Билал Бари и нападателят на Левски вкара отблизо.

В 79-ата минута двата тима останаха с по 10 души на терена. Изгонени бяха Хосе Кордоба и Антон Недялков, които се сдърпаха в наказателното поле на Левски. Реферът Иван Стоянов им показа жълти картони, които им бяха втори в срещата.

В добавеното време домакините получиха дузпа слез намесата на ВАР. Пиерос Сотириу бе точен от бялата точка. “Сините” също получиха 11-метров наказателен удар в последната минута на продължението. Георги Миланов пропусна, но Слуга беше напуснал голлинията предварително и дузпата беше пребита. Този път 18-годишният Петков застана зад топката и хвърли в екстаз феновете на 26-кратните шампиони.

Секунди по-късно дойде последният съдийски сигнал и двата отбора се хванаха за гушите. Игор Пластун получи червен картон, Мъри Стоилов полудя и едвам бе удържан. Специалистът също бе изгонен, което означава, че ще пропусне дербито с ЦСКА. /БГНЕС