Левски Крупник удари 9 от Брезница и стана шампион на Пиринската бундеслига

31 Май 2022 | 07:03

Левски (Крупник) е новият шампион на обединената „А“ ОГ Благоевград за 2021 – 2022 година след убедителна победа като гост над Пирин (Брезница) с 1:4.

Мачът започна много добре за гостите от Крупник, както още в 7-ата минута, след добър пробив на Викторио Георгиев и отлично центриране на Марио Самуилов, „Левски“ откри резултата. В 9-ата минута Ивайло Спасов, с фамозен гол от 25-метра препарира вратаря на противника и удвои преднината за крупничани.В 15-ата минута отново Марио Самуилов реализира попадение за 3:0, с което оформи резултата през първото полувреме.

В 35-ата минута за грубо влизане и втори жълт картон бе изгонен футболист на домакините, а в 44-ата минута - втори. Така отборът от Брезница завъши срещата с 9 човека.До почивката домакините все пак върнаха един гол.

Със започване на второто полувреме, домакините оказаха натиск, но  Ивайло Спасов в 60-ата минута отбеляза своя втори гол в мача и четвърти за Крупник, с което оформи крайния резултат в срещата от 1:4.Пирин спорт