Левски - Лудогорец 0:2

15 Септември 2013 | 21:37

Отборите на Левски и Лудогорец играят при резултат 0:2 в дербито от 8-ия кръг на "А" група пред около 8000-9000 зрители на стадион "Георги Аспарухов".

Фабио Ешпиньо откри в 16-ата минута, когато след заучено положение на корнер бе намерен от Марселиньо и прати топката в мрежата на Пламен Илиев. Вирджил Мисиджан удвои в 42-ата минута, когато след светкавична контраатака размина Перес и прати топката в мрежата за втори път.

Сектор "Б" посрещна гостите с хореография, която гласеше: "Всички ще горите в синия ад!" и десетки запалени факли. Още в 36-ата секунда Кевин Брю пробва първи удар в ръцете на Владислав Стоянов. Орлин Старокин пробва рефлекса на Стоянов в 4-ата минута, който първо спаси, а след това хвана топката. В 13-ата минута Роман Безяк пропусна чисто положение. Той прати топката в аут, след като се хвърли на шпагат да засече отлично центриране на Марселиньо от дясно.

След изпълнение на корнер Марселиньо преодоля технично Стефан Велев и майсторски намери Ешпиньо, който с диагонален удар от 11 метра откри. Голът е негов втори за сезона в "А" група. Велев се контузи и бе заменен в 24-ата минута от Антонио Вутов. Малко след това Йордан Минев се контузи и също бе заменен принудително от Шоко. Родригес проби отляво в 29-ата минута, като подаде остро към Цветан Генков, който на два метра от вратата не засече топката.

Нов пробив на Родригес завърши с неточен удар на крилото в 31-ата минута. Контраатака на "сините" завърши със силен изстрел на Родригес след подаване на Вутов, но Стоянов отново изби. Точно когато играчите на "орлите" бяха оставили инициативата на домакините, последва грешка в центъра на терена и светкавична контраатака, която завърши с хубав гол на Мисиджан. Попадението е негово първо за Лудогорец. На почивката Ларсен Туре дебютира заменяйки Брю. Родригес се забави сам срещу Стоянов още в 46-ата минута и пропусна да намали. Удар на Родригес от фаул бе избит от Стоянов, а при последвалия корнер отново Родригес с глава стреля в аут.

Славиша Йоканович е направил две промени в състава, който победи Любимец с 2:0 преди две седмици. Орлин Старокин, играл като ляв бранител срещу новака, заема мястото на контузения Станислав Ангелов отдясно, а Нуно Пинто се завръща на обичайната си позиция. Йордан Милиев пък започва вместо Даниел Димов. На резервната скамейка са новите попълнения Горан Блажевич и Ларсен Туре. Прочети повече на: http://www.sportal.bg/news.php?news=447513