Левски (Крупник) победи с 2:0 Полето

09 Ноември 2013 | 21:24

Левски (Крупник) спечели с 2:0 местното дерби срещу Полето от 10-ия кръг в областното първенство зона „Бистрица”.

Символичните домакини бяха по-добрият тим в мача и с малко повече шанс можеха да спечелят и още по-изразително. Двубоят се игра на официалния терен в Симитли пред 200 зрители заради ремонта, който тече на спортното съоръжение в Крупник.

Попаденията за победителите бяха дело на Красимир Ангелов и Владимир Благоев през първото полувреме. Още във втората минута отборът на Левски (Крупник) получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана щатният изпълнител на 11-метрови удари Евгени Карадаков, но ударът му беше отразен от вратаря Илиян Благов и не успя да отбележи. Това бе първият пропуск от наказателен удар за Карадаков. От началото на сезона той се е разписвал общо 4 пъти от бялата точка. Все пак домакините поведоха в резултата в 10-ата минута, когато след груба грешка в защитата на Полето Красимир Ангелов се възползва от ситуацията и вкара за 1:0. В 30-ата минута Владимир Благоев отправи прецизен удар от границата на наказателното поле и покачи на 2:0.

Петнадесет минути преди края на редовното време, гостите от Полето останаха с човек по-малко на терена, което сериозно наклони везните в полза на домакините от Крупник. Защитникът Георги Симеонов бе декориран за втори път в жълто и трябваше преждевременно да напусне терена.