Лекоатлетка от Благоевград стана европейска шампионка за момичета в Бърно

07 Септември 2022 | 18:02

Състезателката на „Младост-2012“  /Бл/  Рамона Николова стана европейска шампионка по лека атлетика за момичета до 15 г. в Бърно /Чехия/. Талантливата благоевградчанка триумфира в бягането на 1500 метра с личен резултат от 4:47.06 минути. Миналата година възпитаничката на сапаревобанския специалист Димчо Мицов остана втора на същата дистанция в първенството на Стария континент до 14 г. Рамона бе трета серия заедно с още 14 от 45-те участнички в дисциплината. Тя проведе състезанието изцяло по свой вкус, като в последните три обиколки натрупа солиден аванс и финишира далеч пред останалите. Времето й беше по-добро от постиженията на победителките в другите две групи и заслужено получи златния медал, към който се устреми след среброто през 2021 г. На второ място завърши Анна Вацлавикова /Чех/ с 4:49.14 мин., а с бронза се окичи Ема Бектова /Чех/ с 4:49.43 мин. В проявата се включиха подрастващи лекоатлети на 21 държави. Р. Николова пътува за Чехия без личния си треньор Д. Мицов. Той бе зает с подготовката за своя дебют на световния шампионат по скайрънинг. Домакин на проявата ще бъде Осола /Италия/, а стартът на българина е в петък.