Къща Ванга отвори портите си за празничните дни
04 Април 2026 | 14:30
0 коментара
Култура
Благоевград

Момите дойдоха – с пролет в косите и благослов в гласовете.
С много настроение и усмивки лазарките от група „Мечо Пух“ към ДГ „Здравец“ пресъздадоха красивия обичай лазаруване в семейния дом на Ванга. Облечени в пъстри народни носии, те нарекоха за здраве, дълголетие и берекет, превръщайки пространството в жив празник на традицията.
Техните песни – съхранили духа на българското – донесоха усещане за ново начало, светлина и надежда.
Празничната атмосфера бе допълнена от красивата великденска украса, изработена с много старание и вдъхновение от учениците на ІОУ "Кочо Мавродиев" с ръководители г-жа Димитрова и г-жа Касабова. Техните творби внесоха уют, радост и вяра във Възкресението, превръщайки Къща Ванга в още по-топло и притегателно място в навечерието на светлите празници.
Изказваме сърдечна благодарност към ръководствата на училището и детската градина, към техните преподаватели и талантливите деца за уважението, вдъхновението и старанието, с които допринесоха за празничния и приветлив облик на Къща Ванга!
Пожелаваме на всички наши посетители споделени и светли празнични дни, изпълнени със здраве, топлина и радост!
С много настроение и усмивки лазарките от група „Мечо Пух“ към ДГ „Здравец“ пресъздадоха красивия обичай лазаруване в семейния дом на Ванга. Облечени в пъстри народни носии, те нарекоха за здраве, дълголетие и берекет, превръщайки пространството в жив празник на традицията.









