Кукерската магия на Разлог донесе най-високото отличие от Сурва 2026
22 Февруари 2026 | 10:26
6 коментара
Култура
Благоевград

Златната маска блести в Разлог
Кукерска група „Старчевата“ получи най-високото отличие от Международен фестивал на маскарадните игри „Сурва“ 2026 – ЗЛАТНАТА МАСКА.
Престижната награда бе официално връчена в Дворец на културата – Перник, в тържествена атмосфера, изпълнена с вълнение, аплодисменти и заслужена гордост.
По време на награждаването групата от Разлог гръмко превзе залата в Двореца на културата и пристигна за своята Златна маска, както Разлог си знае – с чауше, звън на звонци, под музиката на тъпани и зурни и пъстро хоро от моми и ергени.
В този тържествен и емоционален момент наградата бе връчена от зам.кмета на Перник Адриан Скримов – под бурните аплодисменти на присъстващите
На церемонията присъстваха кметът на община Разлог Красимир Герчев и зам.кметът на община Разлог Гергана Костова. Кметът Красимир Герчев поздрави участниците за достойното им представяне и за приноса им към съхраняването и предаването на българските традиции.
Златната маска не е просто награда – тя е признание за единството на седемте квартала, символ на постоянство и отдаденост, предавани от поколение на поколение.
Радостта е голяма, защото всеки звън, всяка стъпка носи сърце.
Разлог блести заслужено.
Блести като доказателство, че когато сме заедно, сме непобедими.









Кукерска група „Старчевата“ получи най-високото отличие от Международен фестивал на маскарадните игри „Сурва“ 2026 – ЗЛАТНАТА МАСКА.
Престижната награда бе официално връчена в Дворец на културата – Перник, в тържествена атмосфера, изпълнена с вълнение, аплодисменти и заслужена гордост.
По време на награждаването групата от Разлог гръмко превзе залата в Двореца на културата и пристигна за своята Златна маска, както Разлог си знае – с чауше, звън на звонци, под музиката на тъпани и зурни и пъстро хоро от моми и ергени.
В този тържествен и емоционален момент наградата бе връчена от зам.кмета на Перник Адриан Скримов – под бурните аплодисменти на присъстващите
На церемонията присъстваха кметът на община Разлог Красимир Герчев и зам.кметът на община Разлог Гергана Костова. Кметът Красимир Герчев поздрави участниците за достойното им представяне и за приноса им към съхраняването и предаването на българските традиции.
Златната маска не е просто награда – тя е признание за единството на седемте квартала, символ на постоянство и отдаденост, предавани от поколение на поколение.
Радостта е голяма, защото всеки звън, всяка стъпка носи сърце.
Разлог блести заслужено.
Блести като доказателство, че когато сме заедно, сме непобедими.









Добавени коментари
Пенчо публикува:
22 Февруари 2026 | 17:35
За най долната снимка става на въпрос.
Пенчо публикува:
22 Февруари 2026 | 17:34
В средата между двете момичета това май е мома.Ей Благо,объркали сте носийте.
Язовец публикува:
22 Февруари 2026 | 14:06
Благо накарай тия ерджене барем на Орото да са обръснати като помаци са с тия кози бради и голи глави Непалците из Разлог по имат търговски вид от тия педикюри
Крапата маала публикува:
22 Февруари 2026 | 11:15
Евала Благо Дине Катев газо да ти яде язък че Герчев му помага да зима субсидии
"България търси таланти" публикува:
22 Февруари 2026 | 11:04
Чакаме ви! Идвайте, идвайте по-скоро! И ние ще ви оценим подобавъчно. Да заповяда и г-н Герчев с шапката. Страхотни сте!
Най-вече! публикува:
22 Февруари 2026 | 10:56
Шапката, шапката-а-а! Най-вече шапката много му приляга на г-н Герчев! Интересно защо няма и за Гергана?! Къде се правят такива шапки? И кой взима мярката? За Ванчо ще има ли? Все пак е депутат на Разлог.






