Кристъл Палас шокира Ливърпул! Мърсисайдци изпуснаха аванс от 3:0 и титлата изглежда мираж

06 Май 2014 | 00:41

Отборът на Ливърпул допусна шокиращ обрат и на "Селхърст Парк" срещу Кристъл Палас" и на практика почти се прости с шансовете си да стане шампион на Англия за първи път от 24 години.

Мърсисаейдци водеха с 3:0 в резултата 10 минути преди края, но двубоят завърши 3:3. Нищо не предвещаваше подобен драматичен и фатален за тима на Брендън Роджърс завършек. Мачът започна отлично за гостите, които в 18-ата минута излязоха напред в резултата с гол на Джо Алън. Халфът бе изпуснат от бранителите на "орлите" от Лондон след изпълнение на ъглов удар и с глава заби топката в мрежата зад Хулиан Сперони.

Ливърпулци можеха да открият резултата три минути по-рано, когато Глен Джонсън, също с глава, не уцели вратата от доста добра позиция. Към края на първата част белгийският страж на Ливърпул на два пъти трябваше да се намесва решително след удари от относително далечно разстояние на играчи на Кристъл Палас, а в последните секунди на първото полувреме Джо Алън можеше да вкара още един гол, но резултатът остана непроменен.

Ливърпул започна много силно второто полувреме, като шест минути след паузата Даниел Стъридж уцели греда с хубав, фалцов удар. Стражът Сперони закачи леко топката, тя се отби от десния страничен стълб на вратата му и Луис Суарес имаше страхотен шанс да направи добавка за 0:2, но стреля неточно. Две минути по-късно Стъридж реализира второ попадение за Ливърпул. При удара му се получи рикошет в тялото на играч на Кристъл Палас и това допълнително затрудни Сперони, който трябваше да извади топката от вратата си. Още две минути и резултатът стана 0:3. Суарес се реваншила за пропуска си преди малко с хубаво попадение.

Уругваецът получи фин пас от Рахим Стърлинг и с удар отблизо този път не пропусна да се разпише, като в този момент изглеждаше, че нищо не може да отнеме на Ливърпул трите точки. В следващите минути гостите дори можеха да стигнат до четвърто попадение, но не успяха да го сторят и... се случи немислимото. В 79-ата минута Деймиън Дилейни стреля от далечно разстояние, топката рикошира в тялото на Глен Джонсън и влетя във вратата на мърсисайдци.