Красимир Герчев: Разлог издигна достоен паметник на свободата
13 Октомври 2025 | 09:44
6 коментара
Общество
Благоевград

Скъпи жители и гости на община Разлог,
Горд съм с вдъхновяващия празник, който преобърна сърцата ни и душите ни, и ни накара отново да съпреживеем болката на робството, на човешките жертви, но и силата на българския дух.
Горд съм, че всички заедно почувствахме смисъла на свободата и свободния човек.
Горд съм, че заедно получихме урок по история и родолюбие, изпълнен великолепно от над 300 участници и творци на Разлог.
Благодаря на всички, които ни накарахте да се вгледаме в историята и да ценим свободата.
Благодаря на всички участници от 7-те махали на Разлог, на жените от Пенсионерските клубове, на Танцов клуб „Пирински наниз“ с ръководител Мария Калоянова, която се превъплъти и в Райна Каназирева, на учениците и учителите от Разложките училища, на групата възрожденци от Разлог – доброволци, начело с първия кмет на свободен Разлог Владислав Каназирев, изпълнен великолепно от Марио Бонков, на Национално Хайдушко движение, на сдружение „Традиция“, на читалищния духов оркестър, на Мъжка фолкорна група от Разлог.
Благодаря на актрисата Жанет Керанова, която пресъздаде болката на всички майки в образа на баба Магделина Юрукова. Благодаря на Янко Лозанов и Ирене Велкопулос, които достигнаха до сърцата на всички с прочувствените си изпълнения като четци и рецитатори, на кавала на живо на Цветомир Цачев, на гайдата на Радослав Петаков.
Искрено благодаря на режисьора Мартин Влахов, на екипа от Община Разлог и Исторически музей Разлог, които създадоха красив и вълнуващ спектакъл, който дълго ще се помни.
За всички нас беше чест присъствието и благословията на Негово Светейшество Патриарх Български Даниил и Негово Високопреосвещенство Неврокопски митрополит Серафим, които отслужиха Божествена Света Литургия, но и отправиха благословение към жителите и гостите на община Разлог, към всички нас, българите, да бъдем свободни в делата си за доброто.
Нека Бог да ни пази и ни помага да се обединяваме, да следваме светлия пример на нашите деди, да се учим да бъдем свободни така, както ни завеща патриархът на България.
„Господ ни е дал свободата да избираме между добро и зло. Да избираме доброто, да вършим това, което е полезно. Тогава и само тогава можем да бъдем свободни.“
Поклон на всички вас.
Да бъдем свободни. Да бъдем добри!
Красимир Герчев,
Кмет на община Разлог














Горд съм с вдъхновяващия празник, който преобърна сърцата ни и душите ни, и ни накара отново да съпреживеем болката на робството, на човешките жертви, но и силата на българския дух.
Горд съм, че всички заедно почувствахме смисъла на свободата и свободния човек.
Горд съм, че заедно получихме урок по история и родолюбие, изпълнен великолепно от над 300 участници и творци на Разлог.
Благодаря на всички, които ни накарахте да се вгледаме в историята и да ценим свободата.
Благодаря на всички участници от 7-те махали на Разлог, на жените от Пенсионерските клубове, на Танцов клуб „Пирински наниз“ с ръководител Мария Калоянова, която се превъплъти и в Райна Каназирева, на учениците и учителите от Разложките училища, на групата възрожденци от Разлог – доброволци, начело с първия кмет на свободен Разлог Владислав Каназирев, изпълнен великолепно от Марио Бонков, на Национално Хайдушко движение, на сдружение „Традиция“, на читалищния духов оркестър, на Мъжка фолкорна група от Разлог.
Благодаря на актрисата Жанет Керанова, която пресъздаде болката на всички майки в образа на баба Магделина Юрукова. Благодаря на Янко Лозанов и Ирене Велкопулос, които достигнаха до сърцата на всички с прочувствените си изпълнения като четци и рецитатори, на кавала на живо на Цветомир Цачев, на гайдата на Радослав Петаков.
Искрено благодаря на режисьора Мартин Влахов, на екипа от Община Разлог и Исторически музей Разлог, които създадоха красив и вълнуващ спектакъл, който дълго ще се помни.
За всички нас беше чест присъствието и благословията на Негово Светейшество Патриарх Български Даниил и Негово Високопреосвещенство Неврокопски митрополит Серафим, които отслужиха Божествена Света Литургия, но и отправиха благословение към жителите и гостите на община Разлог, към всички нас, българите, да бъдем свободни в делата си за доброто.
Нека Бог да ни пази и ни помага да се обединяваме, да следваме светлия пример на нашите деди, да се учим да бъдем свободни така, както ни завеща патриархът на България.
„Господ ни е дал свободата да избираме между добро и зло. Да избираме доброто, да вършим това, което е полезно. Тогава и само тогава можем да бъдем свободни.“
Поклон на всички вас.
Да бъдем свободни. Да бъдем добри!
Красимир Герчев,
Кмет на община Разлог














Добавени коментари
Дъгъта маала публикува:
13 Октомври 2025 | 12:12
Вярно не сме народ а мърша прав е поета
Щом НЕ гласувате - публикува:
13 Октомври 2025 | 10:50
- това ви чака!
Тоя публикува:
13 Октомври 2025 | 10:36
Сурат няма баба Магдалена Юрукова е събирала в пещемале отрязаните глави на синовете си Герчев продаде Разлог на цигани и помаците
Съученици публикува:
13 Октомври 2025 | 10:12
Абе Боклук Георги Радушин , че се обърне в гроба ако види какъв еничар си станал
Циркове! публикува:
13 Октомври 2025 | 09:56
Аман от циркаджии! Утре пак същото - Герчев цуни-гуни с Реванското, Пеевското прасе..., за да си остане на власт по-дълго-
Разлог публикува:
13 Октомври 2025 | 09:55
Тоя тапанар очи нема допусна еничарина от Бабяк Ревански да коли и беси в Разлог за свобода говори






