Красимир Герчев: Почитаме Св. Трифон-покровител на лозарите и винарите- Честит празник!
01 Февруари 2025 | 10:22
5 коментара
Общество
Благоевград

Почитаме Св. Трифон – покровител на лозарите и винарите – честит празник!
„Тука лозници се вият и мамят;
сладост наливат във слънчева памет…“
(Лили Чолакова)
Според традицията, всеки стопанин отива на лозето, обръща се към слънчевия изгрев, прекръства се три пъти, отрязва първите три пръчки и полива мястото с червено вино и светена вода, и поръсва с пепел, който пази от Бъдни вечер.
Честит празник!
Да зарежем лозята,
да се ражда вино,
да се пие по сватби и по кръщенета!
01.02.2025,
Красимир Герчев,
кмет на община Разлог
„Тука лозници се вият и мамят;
сладост наливат във слънчева памет…“
(Лили Чолакова)
Според традицията, всеки стопанин отива на лозето, обръща се към слънчевия изгрев, прекръства се три пъти, отрязва първите три пръчки и полива мястото с червено вино и светена вода, и поръсва с пепел, който пази от Бъдни вечер.
Честит празник!
Да зарежем лозята,
да се ражда вино,
да се пие по сватби и по кръщенета!
01.02.2025,
Красимир Герчев,
кмет на община Разлог
Добавени коментари
Ха така публикува:
02 Февруари 2025 | 11:45
Па у Катеве култура има ле? Като у Разлог-бабугерска.
Разлог публикува:
02 Февруари 2025 | 08:17
Сигурно Ганка Катева му е дала акъл тя отговаря за културата в община Разлог
До "Лекаря" публикува:
01 Февруари 2025 | 22:34
Като ти гледам рекламите разбирам,че готвиш кадри да те обслужват.Ще ти стигнат ли тези +11 см.? Ако не-ще трябва да го наддаваме с нещо това парче.Може би с бирено шише.Ще те опраим-не се безпокой.
Лекар публикува:
01 Февруари 2025 | 21:13
Увeличете пeниca си с поне 11 см, получете твърда epeкция и накарайте приятелката си да свъpши поне пет пъти подpед: гаpантиран ефект, доказан с научни изследвания, ето статия:---- https://come.ac/guntitan
В Разлог-лозя?! публикува:
01 Февруари 2025 | 13:42
Дек са ви лозята в Разлог бе,другарю Герчев? Едно време ги садехте по Голак,ама сега дек са? Пиете вино на аванта.Ай глей си...Ке зарежеш върбите и ке чекаш да родат грозде-тога ке "пиеш". Ама от чепо ми.






