Красимир Герчев кмет на община Разлог: Честит ден на християнското семейство!
21 Ноември 2025 | 09:50
1 коментара
Общество
Благоевград

Да съберем семействата, въведем младите в храма и ги посветим в християнските добродетели.
Днес е благословен ден, ден на християнското семейство.
Да бъдем горди, че тук, в община Разлог,
децата се раждат в носия. С почит към старите, към бабите.
Да бъдем горди, че тук младите първи излизат на „пазаре“ – с китка на главите,
с пуше в ръцете.
Тук, в община Разлог, въвеждането в храма е традиция.
Отколешна.
И вяра. И любов. И търпение. И почит.
И смирение държат семействата здраво,
вкоренени в рода разложки,
рода български.
Тук се вдигат три сватби.
Вричането е първата.
След 25 години – втората.
Третата – след 50 години.
Четвъртата – диамантена…
Честит ден на християнското семейство!
Честити да са разложките семейства.
Да се множат.
И са благословени.
Амин!
21.11.2025г
Красимир Герчев,
кмет на община Разлог
Днес е благословен ден, ден на християнското семейство.
Да бъдем горди, че тук, в община Разлог,
децата се раждат в носия. С почит към старите, към бабите.
Да бъдем горди, че тук младите първи излизат на „пазаре“ – с китка на главите,
с пуше в ръцете.
Тук, в община Разлог, въвеждането в храма е традиция.
Отколешна.
И вяра. И любов. И търпение. И почит.
И смирение държат семействата здраво,
вкоренени в рода разложки,
рода български.
Тук се вдигат три сватби.
Вричането е първата.
След 25 години – втората.
Третата – след 50 години.
Четвъртата – диамантена…
Честит ден на християнското семейство!
Честити да са разложките семейства.
Да се множат.
И са благословени.
Амин!
21.11.2025г
Красимир Герчев,
кмет на община Разлог
Добавени коментари
Учуден! публикува:
21 Ноември 2025 | 14:14
Чакай малко. Тоя не е ли мисилман? Кмет на целата махала и всички българомохамедани? Приятел на Пеевското прасе? Нали той върви по пътя на симитлийския кмет? Синовете винаги в парламенто. Ама не умеят да четат и пишат? -Ако, ще се научат! А не им е и много нужно. На нас ни е нужно такова ръководство. Той, Прасчо ще ги напътства кога как да гласуват. Карай да върви...






