Красимир Герчев-Йордановден е, почитаме паметта на св. Йоан Кръстител
06 Януари 2025 | 14:52
2 коментара
Общество
Благоевград

Йордановден е, Добърско
празнува най-големия си празник – Водици,
празнуват имениците!
Днес почитаме паметта на св. Йоан Кръстител, кръстил Божия син в река Йордан.
С кръщаването на водата светът придобива нова ценност и сила, става по-безопасно място за живеене.
В Разлог и във всички села на община Разлог днес ще се извършват ритуали по хвърляне на Светия кръст, ще се освети водата.
Благословени са онези, които ще спасят Кръста – живи и здрави да са!
На 6 януари България освещава бойните си знамена и знамената-светини на Българската армия. За първи път водосвет на знамената е отслужен по времето на цар Симеон I преди битката при Ахелой през 917 година.
Водици е празник на село Добърско, на селото с добърските баби, обявени за живи съкровища на Юнеско, селото с уникалния храм „Св. св. Теодор Тирон и Теодор Стратилат“- национален паметник на културата.
И днес, като част от празника е ритуалът по хвърляне на Светия кръст на моста на р. Клинец.
Честит празник на жителите и гостите на село Добърско!
Честит празник на имениците!
Да има мир и благодат, любов и топлина във всеки дом!
ЧЕСТИТ ЙОРДАНОВДЕН!
06.01.2025,
Красимир Герчев,
кмет на община Разлог
празнува най-големия си празник – Водици,
празнуват имениците!
Днес почитаме паметта на св. Йоан Кръстител, кръстил Божия син в река Йордан.
С кръщаването на водата светът придобива нова ценност и сила, става по-безопасно място за живеене.
В Разлог и във всички села на община Разлог днес ще се извършват ритуали по хвърляне на Светия кръст, ще се освети водата.
Благословени са онези, които ще спасят Кръста – живи и здрави да са!
На 6 януари България освещава бойните си знамена и знамената-светини на Българската армия. За първи път водосвет на знамената е отслужен по времето на цар Симеон I преди битката при Ахелой през 917 година.
Водици е празник на село Добърско, на селото с добърските баби, обявени за живи съкровища на Юнеско, селото с уникалния храм „Св. св. Теодор Тирон и Теодор Стратилат“- национален паметник на културата.
И днес, като част от празника е ритуалът по хвърляне на Светия кръст на моста на р. Клинец.
Честит празник на жителите и гостите на село Добърско!
Честит празник на имениците!
Да има мир и благодат, любов и топлина във всеки дом!
ЧЕСТИТ ЙОРДАНОВДЕН!
06.01.2025,
Красимир Герчев,
кмет на община Разлог
Добавени коментари
Белица публикува:
06 Януари 2025 | 22:53
А я виках, че си на кръсто в Белица.
Юда публикува:
06 Януари 2025 | 19:22
Е па Ванчо Дека е тои немале да намаже от нафаката






