Корупция или целенасочени действия в системата на МВР в Кюстендил?
29 Август 2025 | 10:38
2 коментара
Общество
Кюстендил

В Кюстендилската полиция от години се носят слухове за дълбоко вкоренена корупция, но последните събития поставят въпроса дали тези твърдения не са повече от обикновени слухове.
Според източници, директорът на ОДМВР – Кюстендил, Светослав Григоров е предприел поредица от действия, насочени срещу началника на КАТ – Кюстендил, Радослав Боюклийски.
Причината?
Според твърденията Боюклийски отказал да изпълнява „мръсни поръчки“ и дори подготвял сигнал до Министерството на вътрешните работи в София за злоупотреби на местно ниво. Веднага след като Григоров получил информация за намеренията на подчинения си, той разпоредил спешна проверка в КАТ. Заедно със своя доверен човек Васил Паргов, проверката имала за цел да открие нарушения, които да послужат като основание за освобождаването на Боюклийски.
Резултатът обаче не оправдал очакванията – не били установени съществени нарушения от страна на Боюклийски. За сметка на това била открита нередност при служителка от деловодството – Катрин. Впоследствие тя била дисциплинарно уволнена, но, по думите на запознати, директорът умишлено оставил „вратичка“ за връщането ѝ. В заповедта за уволнение било записано, че същата подлежи на обжалване пред Районната прокуратура – Кюстендил. Това е повече от странно, тъй като дори на малко дете му е ясно, че според закона подобни заповеди се обжалват в Районния съд, а не в прокуратурата. Трудно е да се повярва, че дългогодишен ръководител в системата на МВР не познава процедурите, още повече когато става дума за собствен подпис върху официален документ.
След дълги битки и опити за натиск, все пак Радослав Боюклийски беше „детрониран“ от поста си. Това на практика потвърждава съмненията, че срещу него е била водена целенасочена война, а проверките и дисциплинарните мерки са използвани като инструмент за елиминиране на неудобни ръководители.
Припомняме, че Радослав Боюклийски се прочу с отлична кариера още, като редови полицай. Заедно с топ ченгето от близкото минало Валери Крумов – Кимбата, двамата установиха над 300 откраднати и с пренабити номера автомобили по път Е-79, както и заловиха големи количества наркотични вещества.
В коридорите на полицията в Кюстендил се коментира, че Боюклийски е „бушон“ за престъпленията под пагон в ОДМВР – Кюстендил.
Остава въпросът – дали директорът на полицията в Кюстендил действа с цел да прикрива определени практики и да се разправя с неподчинени служители, или става дума за поредица от странни грешки и съвпадения?
Едно е ясно – обществото и служителите на МВР заслужават прозрачност, а отговор може да даде единствено самият Светослав Григоров.
Според източници, директорът на ОДМВР – Кюстендил, Светослав Григоров е предприел поредица от действия, насочени срещу началника на КАТ – Кюстендил, Радослав Боюклийски.
Причината?
Според твърденията Боюклийски отказал да изпълнява „мръсни поръчки“ и дори подготвял сигнал до Министерството на вътрешните работи в София за злоупотреби на местно ниво. Веднага след като Григоров получил информация за намеренията на подчинения си, той разпоредил спешна проверка в КАТ. Заедно със своя доверен човек Васил Паргов, проверката имала за цел да открие нарушения, които да послужат като основание за освобождаването на Боюклийски.
Резултатът обаче не оправдал очакванията – не били установени съществени нарушения от страна на Боюклийски. За сметка на това била открита нередност при служителка от деловодството – Катрин. Впоследствие тя била дисциплинарно уволнена, но, по думите на запознати, директорът умишлено оставил „вратичка“ за връщането ѝ. В заповедта за уволнение било записано, че същата подлежи на обжалване пред Районната прокуратура – Кюстендил. Това е повече от странно, тъй като дори на малко дете му е ясно, че според закона подобни заповеди се обжалват в Районния съд, а не в прокуратурата. Трудно е да се повярва, че дългогодишен ръководител в системата на МВР не познава процедурите, още повече когато става дума за собствен подпис върху официален документ.
След дълги битки и опити за натиск, все пак Радослав Боюклийски беше „детрониран“ от поста си. Това на практика потвърждава съмненията, че срещу него е била водена целенасочена война, а проверките и дисциплинарните мерки са използвани като инструмент за елиминиране на неудобни ръководители.
Припомняме, че Радослав Боюклийски се прочу с отлична кариера още, като редови полицай. Заедно с топ ченгето от близкото минало Валери Крумов – Кимбата, двамата установиха над 300 откраднати и с пренабити номера автомобили по път Е-79, както и заловиха големи количества наркотични вещества.
В коридорите на полицията в Кюстендил се коментира, че Боюклийски е „бушон“ за престъпленията под пагон в ОДМВР – Кюстендил.
Остава въпросът – дали директорът на полицията в Кюстендил действа с цел да прикрива определени практики и да се разправя с неподчинени служители, или става дума за поредица от странни грешки и съвпадения?
Едно е ясно – обществото и служителите на МВР заслужават прозрачност, а отговор може да даде единствено самият Светослав Григоров.
Добавени коментари
смешката публикува:
29 Август 2025 | 14:29
не пипайте раде че ви искара кирливите ризи и че стане страшно а данго е следващия
Асен публикува:
29 Август 2025 | 11:31
Кой от полицията в Кюстендил е защитен свидетел срещу дългогодишен колега и приятел? Кой? Който познае че го водим където поиска да го черпим.







