Комисия в Общинския съвет Благоевград предлага: Конфискация на тротинетки при управление от малолетни
20 Май 2025 | 11:32
0 коментара
Общество
Благоевград

Във връзка с зачестилите инциденти с електрически тротинетки в цялата страна, Комисията за младежта, спорта, туризма и работата с неправителствени организации към Общинския съвет – Благоевград, прие предложение за засилен контрол върху управлението на електрически тротинетки от малолетни лица. По действащата наредба лица под 14-годишна възраст нямат право да управляват електрически тротинетки.
При нарушение се предвижда административна санкция – глоба. Новото предложение предвижда, освен глобата, компетентните органи да имат право да задържат временно тротинетката до пристигането на законен представител на нарушителя. Превозното средство ще бъде връщано само след представяне на протокол за платена глоба. Целта на предложението е да се подобри превенцията и да се гарантира безопасността на децата и гражданите в Благоевград.
При нарушение се предвижда административна санкция – глоба. Новото предложение предвижда, освен глобата, компетентните органи да имат право да задържат временно тротинетката до пристигането на законен представител на нарушителя. Превозното средство ще бъде връщано само след представяне на протокол за платена глоба. Целта на предложението е да се подобри превенцията и да се гарантира безопасността на децата и гражданите в Благоевград.






