Кметът Стойчо Баненски: Вие сте нашите герои!

17 Февруари 2026 | 19:35
0 коментара
Общество
Благоевград
Кметът Стойчо Баненски: Вие сте нашите герои!
Уважаеми олимпийци,
От името на Община Банско и лично от свое име изразявам своята признателност към всички български спортисти, които представиха страната ни на Олимпийските игри – най-престижния спортен форум на планетата.

Гордеем се както с медалите, така и с представянето на всеки един от вас, който застана на олимпийския старт. Знаем, че не винаги усилията са достатъчни за победа, защото за постигането ѝ има много фактори, които са извън контрола на състезателите. Но това, което зависи от вас, вие го направихте – дадохте всичко от себе си и приехте резултатите с достойнство.

Истинските шампиони не се измерват само с медали, а с постоянството, силата на духа и способността да превръщат всяко изпитание в стимул за още по-усърдна работа. Убеден съм, че натрупаният опит ще бъде здрава основа за бъдещите ви успехи.
Изказвам искрена благодарност към Българската федерация по ски, Българската федерация по биатлон, към треньорите, специалистите и всички, които имат принос за достойното представяне на България.

Специално благодаря на Тервел, Малена, Александър, Аби, Калин, Благой и Даниел – вие представихте не само себе си и България, но и Банско на Олимпиадата. Донесохте ни радост, емоции и истинска гордост. Накарахте ни да се чувстваме част от този световен празник на спорта.
Вие сте нашите герои!
Кметът Стойчо Баненски: Вие сте нашите герои!
Кметът Стойчо Баненски: Вие сте нашите герои!
Кметът Стойчо Баненски: Вие сте нашите герои!
Кметът Стойчо Баненски: Вие сте нашите герои!
Кметът Стойчо Баненски: Вие сте нашите герои!
Кметът Стойчо Баненски: Вие сте нашите герои!
Кметът Стойчо Баненски: Вие сте нашите герои!
TOP