Кметът Ревански участва в среща на НСОРБ с вицепремиера Гълъб Донев относно бюджета на общините за 2026г.
23 Юни 2026 | 11:32
0 коментара
Общество
Благоевград

За трети път тази година УС на НСОРБ води преговори с Министерство на финансите за държавния бюджет 2026 г. ,заедно с Вицепремиера и Министър на финансите Гълъб Донев, зам.-министър Росица Велкова и Жени Начева - Директор на Дирекция “Бюджети на общините” по Бюджет 2026 г.
Обсъден бе новия механизъм за разплащане на проектите, който предлагат от МФ. Говорихме за действието на МФ по стартиралите през 2025 г. мерки за оптимизиране събираемостта на приходите от местни данъци и такси, свързани с обмена на информация.
Бюджет 2026 ще бъде публикуван на сайта на МФ в сряда и внесен в Народното събрание на 1.07.
Обсъден бе новия механизъм за разплащане на проектите, който предлагат от МФ. Говорихме за действието на МФ по стартиралите през 2025 г. мерки за оптимизиране събираемостта на приходите от местни данъци и такси, свързани с обмена на информация.
Бюджет 2026 ще бъде публикуван на сайта на МФ в сряда и внесен в Народното събрание на 1.07.







