Кметът Първан Дангов участва във възстановката по повд 147 от освобождението на Дупница

13 Януари 2025 | 14:14
0 коментара
Общество
Кюстендил
Кметът Първан Дангов участва във възстановката по повд 147 от освобождението на Дупница
Снегъг и студеното време не спряха многобройните жители, желаещи да се присъединят към възстановката на събитията от преди 147 години, когато Дупница е освободена от турско робство.
Традиционното посрещане на майор Орлински и хусарите от IV Мариуполски полк започна в 11:00ч. на Джерманския мост при Рибарника. Възстановката се организира по книгата "Спомени из робското минало на Дупница" на Никола Лазарков.
Бяха поднесени цветя и венци на паметната плоча на майор Орлински на улицата, носеща неговото име.
След това общоградското Шествие на свободата тръгна и премина през улиците "Орлинска" и "Николаевска" с крайна точка Дома на техниката, където се отдаде почит пред паметната плоча на дупнишките опълченци.
Кметът Първан Дангов поздрави всички присъстващи и припомни факти, свързани с Освобождението на Дупница. Присъстваха също зам.-кметовете Валентина Караганова и Бойко Христов, читалищни и културни дейци, ученици, граждани.
Благодарим на всички, които отделиха от времето си, за да присъстват и отбележим заедно тази паметна дата за града ни!
Кметът Първан Дангов участва във възстановката по повд 147 от освобождението на Дупница
Кметът Първан Дангов участва във възстановката по повд 147 от освобождението на Дупница
Кметът Първан Дангов участва във възстановката по повд 147 от освобождението на Дупница

Добавете Вашия коментар

TOP