Кметът на Разлог даде коктейл за над 230 учители

12 Май 2025 | 17:11
3 коментара
Хайлайф
Благоевград
Кметът на Разлог даде коктейл за над 230 учители

Традиционен коктейл-прием за учителите на община Разлог се проведе в навечерието на най-красивия, най-българския празник – 24 май. Над 230 учители уважиха поканата на кмета Красимир Герчев за традиционното събитие, който е жест на благодарност към преподавателите в общината.

Учителите бяха посрещнати с питка – да са здрави и честити. Вечният химн на българската просвета и култура „Върви народе, възродени!“ откри празничната среща. Кметът Герчев вдигна наздравица за учителите и ги приветства за високите постижения на училищата на община Разлог, но и припомни духовните светини на района от близкото минало.

 

Той говори за първата учителка Тодорица Попова – първата учителка с педагогическо образование в Разложко, за даскал Иван Попмихайлов, за книжаря Георги Финдрин, Райна Каназирева, Гана Попниколова – учителка в девическа паралелка, Михаил Попйосифов Манзурски – инициатор за пъвото обществено килийно училище, братя Каназиреви…

 

Наздравица вдигнаха и всички директори на училища и на детските градини на община Разлог, които споделиха радостта от красивото събитие – посвещение на трудната учителска професия.

Добавени коментари

Радев публикува:
13 Май 2025 | 20:17
Дал бил... от джебу ле го плати, или с наши пари си купува тия продажници, дето за един комат леб се сраа в учителската професия. Гербаджия до гербаджиика, пумяр до пумярка. Е това са тия там смотаняци. А оне с наще пари им се лизни мазни. Дал бил, кога и какво даде бе Рокфелер Гейчев?!
Краси Новото начало публикува:
13 Май 2025 | 08:05
Да живее Новото начало в Разлог. Разлог ще пребъде благодарение на Ревански
Кирил без Методи публикува:
12 Май 2025 | 20:16
На Ванчо му трябват гласове А това е стока тя се купува

Добавете Вашия коментар

TOP