Кметът на Разлог даде коктейл за над 230 учители

Традиционен коктейл-прием за учителите на община Разлог се проведе в навечерието на най-красивия, най-българския празник – 24 май. Над 230 учители уважиха поканата на кмета Красимир Герчев за традиционното събитие, който е жест на благодарност към преподавателите в общината.
Учителите бяха посрещнати с питка – да са здрави и честити. Вечният химн на българската просвета и култура „Върви народе, възродени!“ откри празничната среща. Кметът Герчев вдигна наздравица за учителите и ги приветства за високите постижения на училищата на община Разлог, но и припомни духовните светини на района от близкото минало.
Той говори за първата учителка Тодорица Попова – първата учителка с педагогическо образование в Разложко, за даскал Иван Попмихайлов, за книжаря Георги Финдрин, Райна Каназирева, Гана Попниколова – учителка в девическа паралелка, Михаил Попйосифов Манзурски – инициатор за пъвото обществено килийно училище, братя Каназиреви…
Наздравица вдигнаха и всички директори на училища и на детските градини на община Разлог, които споделиха радостта от красивото събитие – посвещение на трудната учителска професия.






