Кметът на община Белица Радослав Ревански даде вечеря-Ифтар по случай свещения месец Рамазан
С тържествена вечеря ифтар по случай свещения празник за мюсюлманите Рамазан, кметът на община Белица, отново събра на богата трапеза мюсюлмани и християни.
На празничната трапеза присъстваха областният мюфтия Айдън Мохамед, местният имам Ахмед Горелски , местният свещеник отец Николай Попов, Илхан Кълков -народен представител от ПП ДПС, Ведат Хйсейн - областен председател на ДПС Благоевград, председателят на ОбС на БСП-Белица Христо Дунгьов, бившият кмет на Благоевград Лазар Причкапов, представители на бизнеса в община Белица, общински съветници, кметове на населените от общината, общински служители , директори на училища, културни деятели и гости от общината и региона.
Домакинството на кметът Радослав Ревански с тържествената вечеря ифтар е израз на уважение към религията и традицията при мюсюлманите и израз на уважение към християните. Вечерята ифтар се дава за здраве и берекет.
Споделената вечеря е пример за мирно съжителство и разбирателство между хората с различна етническа и религиозна принадлежност, които в община Белица живеят заедно от векове.
Рамазан е месец на опрощението, покаянието и милосърдието.






