Кметът на Кюстендил и заместник- кметът Бойко Клечков се поклониха пред паметника на Васил Левски в Босилеград
19 Февруари 2026 | 17:37
1 коментара
Култура
Кюстендил

Кметът на Кюстендил инж. Огнян Атанасов и заместник- кметът Бойко Клечков се поклониха пред паметника на Васил Левски в Босилеград по време на възпоменателната церемония, посветена на 153-ата годишнина от гибелта на Апостола.
Сред официалните гости бяха посланикът на България в Сърбия Н.Пр. Ангел Ангелов и генералният консул на България в Ниш Димитър Цанев, които също поднесоха венци и цветя в знак на почит.
Събитието се провежда по инициатива на Столична община, Културно-информационен център „Босилеград“, Сдружение „ГЛАС“ – Босилеград и Граждански комитет „Западни покрайнини“. Пред паметника бяха поднесени венци и цветя от представители на българската дипломатическо-консулска мисия в Сърбия, държавни институции и ведомства, както и от патриотични организации и граждани.
В рамките на официалната част прозвучаха слова в памет на делото и саможертвата на Левски, а културната програма, организирана от Столична община, включваше участие на вокална формация „Българи“ и актьора Здравко Димитров от София.
И тази година българите в Босилеград и представители на българската държава сведоха глави в знак на признателност към Апостола на свободата, утвърждавайки традицията да почитат неговата памет пред издигнатия през 2005 година паметник в града.
И тази година българите в Босилеград и представители на българската държава сведоха глави в знак на признателност към Апостола на свободата, утвърждавайки традицията да почитат неговата памет пред издигнатия през 2005 година паметник в града.
Добавени коментари
"СПИ ДЯКОНЕ!" публикува:
19 Февруари 2026 | 23:58
СПИ, ДЯКОНЕ!НЕ СЕ СЪБУЖДАЙ!
ОСТАНИ В НЕЗНАЙНИЯ СИ ГРОБ!
ДОБРЕ СИ ТИ…ОТ ТАМ НЕ ВИЖДАШ
СЪДБАТА НА ДОСТОЙНИЯ НИ РОД.
НЕ ВИЖДАШ МАЙКИТЕ, КОИТО ДНЕС НЕ РАЖДАТ.
СТАРЦИТЕ КРАЙ КОФИТЕ ЗА СМЕТ.
БАЩИТЕ С ДЖОБОВЕ ПРАЗНИ, В РЪЦЕ
С КУФАРИ И ЗДРАВЕЦ ЗА КЪСМЕТ.
ДЕЦАТА НИ СА ВЕЧЕ НА ИЗЧЕЗВАНЕ.
СЕЛАТА-МЪРТВИ. ПУСТИ ГРАДОВЕТЕ.
СТТРОИМ ХОТЕЛИ, ПАРКИНГИ, ГАРАЖИ…
КРАЙ ПРОСЯКА МИНАВА Бе Ем вЕ.
НА „ПЪТЯ КЪМ ЕВРОПА“ СЕ ПРОДАВАТ
В РЪЦЕТЕ С КУКЛИ МАЛКИТЕ МОМИ.
ТЕ ДЕТСТВОТО СИ В СЪНИЩА СЪНУВАТ,
СТАЕНА СКРЪБ В ОЧИТЕ ИМ ГОРИ.
СПИ ДЯКОНЕ! НЕ СЕ СЪБУЖДАЙ!
ДОБРЕ СИ ТАМ ПОД ТАЗИ ЧЕРНА ПРЪСТ.
ЗАВИЖДАМ ТИ ЗАТУЙ, ЧЕ НЕ ДОЧАКА
МЕЧТИТЕ СИ, РАЗПЪНАТИ НА КРЪСТ.









