Кметът на Кюстендил и заместник- кметът Бойко Клечков се поклониха пред паметника на Васил Левски в Босилеград

19 Февруари 2026 | 17:37
1 коментара
Култура
Кюстендил
Кметът на Кюстендил и заместник- кметът Бойко Клечков се поклониха пред паметника на Васил Левски в Босилеград
Кметът на Кюстендил инж. Огнян Атанасов и заместник- кметът Бойко Клечков се поклониха пред паметника на Васил Левски в Босилеград по време на възпоменателната церемония, посветена на 153-ата годишнина от гибелта на Апостола.
✅Сред официалните гости бяха посланикът на България в Сърбия Н.Пр. Ангел Ангелов и генералният консул на България в Ниш Димитър Цанев, които също поднесоха венци и цветя в знак на почит.
✅Събитието се провежда по инициатива на Столична община, Културно-информационен център „Босилеград“, Сдружение „ГЛАС“ – Босилеград и Граждански комитет „Западни покрайнини“. Пред паметника бяха поднесени венци и цветя от представители на българската дипломатическо-консулска мисия в Сърбия, държавни институции и ведомства, както и от патриотични организации и граждани.
✔️В рамките на официалната част прозвучаха слова в памет на делото и саможертвата на Левски, а културната програма, организирана от Столична община, включваше участие на вокална формация „Българи“ и актьора Здравко Димитров от София.
И тази година българите в Босилеград и представители на българската държава сведоха глави в знак на признателност към Апостола на свободата, утвърждавайки традицията да почитат неговата памет пред издигнатия през 2005 година паметник в града.
Кметът на Кюстендил и заместник- кметът Бойко Клечков се поклониха пред паметника на Васил Левски в Босилеград
Кметът на Кюстендил и заместник- кметът Бойко Клечков се поклониха пред паметника на Васил Левски в Босилеград
Кметът на Кюстендил и заместник- кметът Бойко Клечков се поклониха пред паметника на Васил Левски в Босилеград

Добавени коментари

"СПИ ДЯКОНЕ!" публикува:
19 Февруари 2026 | 23:58
СПИ, ДЯКОНЕ!НЕ СЕ СЪБУЖДАЙ! ОСТАНИ В НЕЗНАЙНИЯ СИ ГРОБ! ДОБРЕ СИ ТИ…ОТ ТАМ НЕ ВИЖДАШ СЪДБАТА НА ДОСТОЙНИЯ НИ РОД. НЕ ВИЖДАШ МАЙКИТЕ, КОИТО ДНЕС НЕ РАЖДАТ. СТАРЦИТЕ КРАЙ КОФИТЕ ЗА СМЕТ. БАЩИТЕ С ДЖОБОВЕ ПРАЗНИ, В РЪЦЕ С КУФАРИ И ЗДРАВЕЦ ЗА КЪСМЕТ. ДЕЦАТА НИ СА ВЕЧЕ НА ИЗЧЕЗВАНЕ. СЕЛАТА-МЪРТВИ. ПУСТИ ГРАДОВЕТЕ. СТТРОИМ ХОТЕЛИ, ПАРКИНГИ, ГАРАЖИ… КРАЙ ПРОСЯКА МИНАВА Бе Ем вЕ. НА „ПЪТЯ КЪМ ЕВРОПА“ СЕ ПРОДАВАТ В РЪЦЕТЕ С КУКЛИ МАЛКИТЕ МОМИ. ТЕ ДЕТСТВОТО СИ В СЪНИЩА СЪНУВАТ, СТАЕНА СКРЪБ В ОЧИТЕ ИМ ГОРИ. СПИ ДЯКОНЕ! НЕ СЕ СЪБУЖДАЙ! ДОБРЕ СИ ТАМ ПОД ТАЗИ ЧЕРНА ПРЪСТ. ЗАВИЖДАМ ТИ ЗАТУЙ, ЧЕ НЕ ДОЧАКА МЕЧТИТЕ СИ, РАЗПЪНАТИ НА КРЪСТ.

Добавете Вашия коментар

TOP