Кметът на Гоце Делчев се срещна с отбора по хандбал-вицешампион на България
14 Май 2026 | 12:19
0 коментара
Общество
Благоевград

Младите надежди на Хандбален клуб „Пирин 64“ Гоце Делчев спечелиха второто място след оспорван финал с отбора на „Етър“, играл се във Велико Търново. Това е изключително голям успех за момичетата и най-вече за техния треньор Иван Халачев, тъй като отборът е съвсем млад и тепърва предстои да разгърне потенциала си.
За да ги поздравят за достойното представяне и извоюваното второ място, с отбора и треньора се срещнаха кметът на община Гоце Делчев Владимир Москов, заместник-кметът и президент на ХК „Пирин 64“ Богдан Боцев и Костадин Харисков - началник на отдел „Образование, култура , социални дейности спорт и младежки дейности“.
В началото на срещата младите хандбалистки връчиха сребърни медали, каквито спечелиха на шампионата и на ръководството на общината. Треньорът им Иван Халачев благодари за подкрепата и сподели, че това е техния жест на признателност.
На свой ред кметът на Гоце Делчев връчи грамота и ваучер за закупуване на спортни принадлежности на всички от отбора, както и на треньора. „Нашият град има големи традиции в хандбала и сме безкрайно щастливи, че след всички успехи и победи при мъжете, вече ще имаме също толкова добри отбори при момичетата, а за в бъдеще и при жените. Можете да разчитате винаги на нашата подкрепа“, категоричен бе кметът на община Гоце Делчев.
Макар, че не успяха да спечелят титлата, успехът на отбора наистина е исторически, тъй като за първи път отбор на ХК „Пирин 64“ Гоце Делчев печели медал при момичетата.
За да ги поздравят за достойното представяне и извоюваното второ място, с отбора и треньора се срещнаха кметът на община Гоце Делчев Владимир Москов, заместник-кметът и президент на ХК „Пирин 64“ Богдан Боцев и Костадин Харисков - началник на отдел „Образование, култура , социални дейности спорт и младежки дейности“.
В началото на срещата младите хандбалистки връчиха сребърни медали, каквито спечелиха на шампионата и на ръководството на общината. Треньорът им Иван Халачев благодари за подкрепата и сподели, че това е техния жест на признателност.
На свой ред кметът на Гоце Делчев връчи грамота и ваучер за закупуване на спортни принадлежности на всички от отбора, както и на треньора. „Нашият град има големи традиции в хандбала и сме безкрайно щастливи, че след всички успехи и победи при мъжете, вече ще имаме също толкова добри отбори при момичетата, а за в бъдеще и при жените. Можете да разчитате винаги на нашата подкрепа“, категоричен бе кметът на община Гоце Делчев.
Макар, че не успяха да спечелят титлата, успехът на отбора наистина е исторически, тъй като за първи път отбор на ХК „Пирин 64“ Гоце Делчев печели медал при момичетата.











