Кметът на Благоевград предупреди за сняг, порои и риск от паднали дървета
02 Октомври 2025 | 07:37
5 коментара
Общество
Благоевград

Кметът на Благоевград предупреди жителите на общината за очаквано рязко влошаване на времето в следващите часове.
Над Картала вече вали сняг, който ще се засилва, а утре снежната граница може да слезе до 600–800 м надморска височина.
„Листната маса все още е голяма и има сериозен риск от падане на клони и цели дървета. По ветровитите високи части има опасност от горолом. Възможно е да бъдат затворени планински пътища и ограничен достъпът до високите части на населените места“, подчерта кметът и призова гражданите да се приберат в по-ниските части на общината още днес.
Въпреки че през лятото общината почисти машинно всички критични отводнителни канали, както и коритото на р. Бистрица от Бачиново до Баражите, очакваните количества валежи са значителни и има вероятност от временно наводняване на определени участъци от уличната мрежа.
Кметът апелира водачите да шофират с повишено внимание и да пазят пешеходците.
Над Картала вече вали сняг, който ще се засилва, а утре снежната граница може да слезе до 600–800 м надморска височина.
„Листната маса все още е голяма и има сериозен риск от падане на клони и цели дървета. По ветровитите високи части има опасност от горолом. Възможно е да бъдат затворени планински пътища и ограничен достъпът до високите части на населените места“, подчерта кметът и призова гражданите да се приберат в по-ниските части на общината още днес.
Въпреки че през лятото общината почисти машинно всички критични отводнителни канали, както и коритото на р. Бистрица от Бачиново до Баражите, очакваните количества валежи са значителни и има вероятност от временно наводняване на определени участъци от уличната мрежа.
Кметът апелира водачите да шофират с повишено внимание и да пазят пешеходците.
Добавени коментари
От село с гордост публикува:
05 Октомври 2025 | 20:45
Марче,отваряй си очите,не гледай само по мъжете
Mormon публикува:
02 Октомври 2025 | 22:16
Мoмчета, тoва е фантастичен продукт пeниcът ми е като 19-годишен, твърд като камък и ceкcът продължава два часа без пpекъсване и седмица по-късно забелязах, че е малко по-голям. Това е фантaстичен продyкт, жена ми е щастлива и се чувствам кaто истински мъж. Препоръчвам на всички да опитат това:--- https://bitly.cx/menpro
Ле ле ле публикува:
02 Октомври 2025 | 17:32
Мария ли си каква си? Виж си носа ти!!!
Само един прост човек може така да пише за кмета ... жалко за такива дребни човечета които ни заобикалят . Явно си голяма или голям комплексарка или комплексар?! Май си от вторите!!!
Станимир Николов Попкостадинов публикува:
02 Октомври 2025 | 15:27
Кмете ,стига с лъжите ,ела да изореш и златковата ливада до детската площадка над Бл. 6 Ален мак и му махни оградата ,че ще излезе ,че наистина му ду......
Мария публикува:
02 Октомври 2025 | 09:23
Къде бе е почистено коритото на Бистрица?
ПИНОКИО!






