Кметът Методи Байкушев се срещна с посланика на Китай в България Н. Пр. Дай Цинли

03 Април 2026 | 16:45
1 коментара
Общество
Благоевград
Кметът Методи Байкушев се срещна с посланика на Китай в България Н. Пр. Дай Цинли

Кметът на община Благоевград Методи Байкушев се срещна с посланика на Китай в България Н. Пр. Дай Цинли. По време на разговора бяха обсъдени възможностите за задълбочаване на двустранното сътрудничество.

Акцент бе поставен върху партньорството в областта на образованието, културата и бизнеса.

Кметът представи Благоевград като модерен и устойчив град с потенциал за привличане на инвестиции и развитие на бизнеса.

Обсъдена бе и възможността за реализиране на съвместни инициативи, свързани с културен обмен, образователни програми и насърчаване на инвестициите.

На срещата присъстваха зам.-кметът по образование, бизнес развитие, социална и здравна политика Боряна Шалявска и зам.-кметът по култура, спорт и туризъм Станислав Кимчев.

Добавени коментари

Жител публикува:
03 Април 2026 | 19:16
Методи дай нещо друго освен да се снимаш и имитираш дейност , писна им на хората от нищо правене .

Добавете Вашия коментар

TOP