Кметът Методи Байкушев откри Държавното първенство по Таекуон-До ITF
07 Февруари 2026 | 18:01
3 коментара
Спорт
Благоевград

Кметът Методи Байкушев откри Държавното първенство по Таекуон-До ITF в дисциплините спаринг и силово чупене.
„Страхотно е, че Държавното първенство се завръща в Благоевград след 7 години. За нас това е голяма радост. Надявам се да покажете най-доброто от себе си, всичко, за което сте тренирали, и да станем свидетели на прекрасни изпълнения в този изключително красив боен спорт. Спорт, който често ни кара да се гордеем с успехите, постигнати от нашите състезатели по целия свят. Пожелавам на всички – на добър час!“, каза кметът, след което награди част от състезателите, завоювали призови места в своите категории.
Турнирът, който включва и квалификации за националните отбори на България, се провежда днес и утре в зала „Скаптопара“.
В първенството участват 26 клуба от цялата страна с над 500 състезатели, които ще премерят сили в отделните дисциплини и ще демонстрират високо ниво на подготовка, дисциплина и състезателен дух.
„Страхотно е, че Държавното първенство се завръща в Благоевград след 7 години. За нас това е голяма радост. Надявам се да покажете най-доброто от себе си, всичко, за което сте тренирали, и да станем свидетели на прекрасни изпълнения в този изключително красив боен спорт. Спорт, който често ни кара да се гордеем с успехите, постигнати от нашите състезатели по целия свят. Пожелавам на всички – на добър час!“, каза кметът, след което награди част от състезателите, завоювали призови места в своите категории.
Турнирът, който включва и квалификации за националните отбори на България, се провежда днес и утре в зала „Скаптопара“.
В първенството участват 26 клуба от цялата страна с над 500 състезатели, които ще премерят сили в отделните дисциплини и ще демонстрират високо ниво на подготовка, дисциплина и състезателен дух.
Добавени коментари
и Наум публикува:
09 Февруари 2026 | 16:06
Не бе! Не са им платили - затова нищо не са писали. Да ни си мислите, че на селските писачи много им пука за спорта?
и Кирил публикува:
09 Февруари 2026 | 16:02
Ами толкова мастило що похарчихте за тази статия, с каква цел беше??? ЗАЩО НИЩО НЕ писахте за самите състезания??? "Много шум за нищо." Или беше само да покажете костюмарите? Скапани селски, регионални "медии"!
Методи публикува:
08 Февруари 2026 | 09:01
Автораааа свириш ли???












