Кметът Методи Байкушев: Обновяваме пътя и инфраструктурата до храма в с.Еленово

14 Декември 2025 | 20:07
1 коментара
Общество
Благоевград
Кметът Методи Байкушев: Обновяваме пътя и инфраструктурата до храма в с.Еленово

В навечерието на Рождество Христово кметът на Благоевград Методи Байкушев написа във Фейсбук, че все повече хора се връщат към храмовете, като даде за пример църквата „Св. Архангел Михаил“ в с. Еленово и усилията на общината за подобряване на достъпа и инфраструктурата около нея.

Ето какво написа той:

Идва Рождество Христово. Хората все повече се връщат към храмовете. Не само за големи празници - църквите в Благоевград се пълнят вече и за неделните Литургии. Храм св. Архангел Михаил в с. Еленово трудно събира миряните всяка неделя. А на празници направо е неудържимо. Както и в другите храмове, и тук си има една важна причина - младият отец Ангел. Който е слушал негова проповед, знае за какво говоря. А който не е, пропуснал е, но може да се поправи. От страна на общината подновихме целия асфалт и тротоара от края на кв. Еленово до кръстовището при х. Омон и закърпихме отбивката за храма. Беше много зле, а на празници направо опасно, тъй като много пешеходци трябваше да минават по един практически разпаднал се тротоар. Съгласувахме се и с ВиК - Благоевград - те подмениха водопровода в този участък, така че да намалим вероятността за ново разковапаване там. Скоро ВиК - Благоевград започва подмяна на водопровода от края на х. Омон до с. Еленово. След това ще преасфалтираме целия участък до селото. Ще бъде разкопано и неудобно около два месеца, но после ще е гладко и с качествено водоснабдяване.
Кметът Методи Байкушев: Обновяваме пътя и инфраструктурата до храма в с.Еленово
Кметът Методи Байкушев: Обновяваме пътя и инфраструктурата до храма в с.Еленово

Добавени коментари

До кмето! публикува:
15 Декември 2025 | 09:05
А в кв.Струмско, старата част, кога ще има асфалт, тротоари, свестно осветление за да могат живущите там, и плащащи данъците си, да ходят нормално и спокойно до и от работата си? Или щом ул.не води до храм няма нужда от асфалтиране? Половината част от квартала, тази дето е под жплинията е без улици, не е газифицирана, през два, три стълба мъждука осветително тяло...кал, дупки и мизерия!!! А кмета каза че тези от кварталите ще плащат двойно по високи данъци от 2026 г!!! ЗАЩО Г-Н КМЕТЕ?!!....

Добавете Вашия коментар

TOP