Кметът Методи Байкушев и председателят на ОбС Благоевград А. Богданова присъстваха на официалната церемония по откриването на новото осветление на главен път Е-79

01 Ноември 2025 | 18:58
3 коментара
Общество
Благоевград
Кметът Методи Байкушев и председателят на ОбС Благоевград А. Богданова присъстваха на официалната церемония по откриването на новото осветление на главен път Е-79


Кметът на Благоевград Методи Байкушев и председателят на Общински съвет Антоанета Богданова присъстваха на официалната церемония по откриването на новото осветление на входа на града в района на главен път Е-79 между местността „Антените“ и кв. „Струмско“.

Участъкът бе открит от министър-председателя Росен Желязков и от областния управител Георги Динев.
На събитието присъстваха още евродепутатът Андрей Новаков, народни представители, представители на местната власт от област Благоевград, на изпълнителната власт и на Българската православна църква.

Участъкът Бело поле – Благоевград – Симитли, включително старият тунел „Железница“ на път Е-79, е обновен съгласно договор за превантивно поддържане, финансиран от бюджета на АПИ, на стойност 35 664 096 лв.

Дейностите включват преасфалтиране, стабилизиране на банкети, цялостна подмяна на обезопасителни мантинели, подобряване на отводнителната система, нова хоризонтална маркировка и поставяне на осветление на трасето.

Реализацията поставя край на дългогодишен проблем в един от най-натоварените участъци край Благоевград. Новото осветление значително повишава безопасността и видимостта и допринася както за комфорта на шофьорите, така и за устойчивото поддържане на пътната инфраструктура.
Кметът Методи Байкушев и председателят на ОбС Благоевград А. Богданова присъстваха на официалната церемония по откриването на новото осветление на главен път Е-79
Кметът Методи Байкушев и председателят на ОбС Благоевград А. Богданова присъстваха на официалната церемония по откриването на новото осветление на главен път Е-79
Кметът Методи Байкушев и председателят на ОбС Благоевград А. Богданова присъстваха на официалната церемония по откриването на новото осветление на главен път Е-79
Кметът Методи Байкушев и председателят на ОбС Благоевград А. Богданова присъстваха на официалната церемония по откриването на новото осветление на главен път Е-79

Добавени коментари

10 публикува:
09 Декември 2025 | 19:14
Кой разпореди това безобразие? Сгради над кортовете на ЮЗУ са въведени в експлоатация, а нямат ток вече трета зима!
Разлог публикува:
02 Ноември 2025 | 08:04
Къде са кметовете на Петрич Сандански Банско а вместо тях еничари
Иван публикува:
01 Ноември 2025 | 19:05
Не мога да разбера защо кмета на Белица Ревански присъства на всяко събитие от Петрич до Силистра?

Добавете Вашия коментар

TOP