Кметът Димитър Бръчков: Продължаваме да работим за по-добра спортната инфраструктура в училищата

21 Март 2025 | 15:03
0 коментара
Бизнес
Благоевград
Кметът Димитър Бръчков: Продължаваме да работим за по-добра спортната инфраструктура в училищата
Това каза кметът на общината Димитър Бръчков при освещаването на новата спортна площадка на СУ „Св. Паисий Хилендарски“, с. Първомай.


Тя се изгради по проект на училището, с който се кандидатства по Програма за изграждане и основен ремонт на спортни площадки и физкултурни салони в държавните и общински училища 2024 – 2027 г. Програмата е на Министерство на образованието и науката.


Директорът на училището Румен Стоянов благодари за помощта на Община Петрич при подготовката на проекта. Подкрепа е оказана и от Кметство Първомай.


С три игрища – за волейбол, за баскетбол и за футбол, разполага многофункционалната спортна площадка, която е с площ 1 000 кв м. „Изграждането на спортната площадка е дългогодишна мечта.


"Днес е празник на младостта и спорта в с. Първомай“, каза директорът на училището. „Радвам се, че с проектите на МОН допълваме общинската политика в образованието.


Продължаваме да работим“, каза в приветствените си думи кметът Димитър Бръчков. Новата спортна площадка освети отец Георги.


Лентата прерязаха директорът на училището, кметът на общината и кметът на село Първомай.
Кметът Димитър Бръчков: Продължаваме да работим за по-добра спортната инфраструктура в училищата
Кметът Димитър Бръчков: Продължаваме да работим за по-добра спортната инфраструктура в училищата

Добавете Вашия коментар

TOP