Кметът Байкушев: В Благоевград посрещаме горещините с 24 обществени чешми, които осигуряват свободен достъп до питейна вода
22 Юни 2026 | 08:20
7 коментара
Общество
Благоевград

В Благоевград посрещаме горещините с 24 обществени чешми, които осигуряват свободен достъп до питейна вода в различни части на града.
Въстановихе и подменихме голяма част от съществуващи чешми на ключови места – в паркове, около детски площадки, по пешеходни маршрути и в кварталите. Целта ни е в горещите летни дни жителите и гостите на града да имат лесен достъп до чиста питейна вода.
Работим по осигуряване на вода или решаване на проблеми с канала на още 6 чешми: на бул. „Кирил и Методий“ (при кафе Радината), старата малка чешмичка до езерото на „Бачиново"; на ул. „Освобождение" (жк. Струмско), в горната част на парк „Даме Груев" (между двете детски площадки), на ул. „Брегалница" (до СОУИЧЕ и Колежа по туризъм) и във „Вароша" - до Царския клуб.
Ето къде можете да откриете работещите чешми:
Централна градска част
ул. „Христо Татарчев“ – при входа на Градската градина;
Градската градина – в близост до детската площадка;
градинката срещу НАП;
градинката срещу Градската баня;
бул. „Св. св. Кирил и Методий“ № 15;
бул. „Васил Левски“ – при кръстовището с ул. „Страцин“;
парк „Ловен дом“ (под тенис кортовете, в дъното на Алпинеума);
парк „Ловен дом“ – при Обсерваторията;
парк „Даме Груев“ – при скейтпарка;
Вароша - пред храм Въведение Богородично;
Пл. Георги Измирлиев (подплощадното пространство до Големия кръгъл фонтан).
Алеята на здравето и парк „Бачиново“
в началото на Алеята на здравето;
срещу Въжения мост;
срещу детската площадка след Баражите (до автоматичната обществена тоалетна);
в близост до езерото в парк „Бачиново“;
в близост до „Гъбата“.
Кварталите „Запад“, „Грамада“, „Струмско“ и „Еленово“
кв. „Запад“, бл. 39 – зад зала „Скаптопара“;
кв. „Запад“, бл. 18 – в района на бившия пазар;
кв. „Грамада“ – в градинката до IV ОУ;
кв. „Грамада“, ул. „Иван Гарванов“ № 6;
кв. „Струмско“ – парк „Юг“;
кв. „Струмско“ – парк „Север“;
кв. „Еленово“ – основния парк;
кв. „Еленово“ – паркът зад „Варко“.
Нека пазим заедно обществените пространства чисти и приветливи!
Въстановихе и подменихме голяма част от съществуващи чешми на ключови места – в паркове, около детски площадки, по пешеходни маршрути и в кварталите. Целта ни е в горещите летни дни жителите и гостите на града да имат лесен достъп до чиста питейна вода.
Работим по осигуряване на вода или решаване на проблеми с канала на още 6 чешми: на бул. „Кирил и Методий“ (при кафе Радината), старата малка чешмичка до езерото на „Бачиново"; на ул. „Освобождение" (жк. Струмско), в горната част на парк „Даме Груев" (между двете детски площадки), на ул. „Брегалница" (до СОУИЧЕ и Колежа по туризъм) и във „Вароша" - до Царския клуб.
Ето къде можете да откриете работещите чешми:
Добавени коментари
Ррр публикува:
22 Юни 2026 | 18:59
За две години няколко чешми. Смешник къде са ти инвеститорите
Joro публикува:
22 Юни 2026 | 15:58
Браво на кмета
КОЙ публикува:
22 Юни 2026 | 14:38
За краденье е имали, има и че има.
гражданин публикува:
22 Юни 2026 | 13:40
Байкушев кога ще направите проверка на тези от ВиК крадци. Какви тръби поставят,.какви такси взимат за поставяне на водомерите на гражданите.
Изобщо КАКВИ ГИ ВЪРШАТ, в града начело с Марто
гражданин публикува:
22 Юни 2026 | 13:34
Защо не се позволява коментари под текста на ВиК Благоевград
Ами Марто и неговата свита не подготвят за нещо в бъдеще лошо или безводие в Благоевград. Тези измамници, които крадат, чрез фирмите си трябва да бъдат разкарани.
Дано природата да е с нас.
Дончо публикува:
22 Юни 2026 | 11:49
От чешмата на Делвино тръгват маршрутите за спускане с велосипеди до младешкия дом.Гости от цялата държава посещават мястото
Причкапов публикува:
22 Юни 2026 | 10:09
Кмете направи и чешмата срещу табелата на Делвино ти си стабилен друг няма да я оправи
















