Кметът Атанас Стоянов открива „Рок събитието на годината 2026-45 години Спринт и приятели“

22 Юни 2026 | 15:45
0 коментара
Култура
Благоевград
Кметът Атанас Стоянов открива  Рок събитието на годината 2026-45 години Спринт и приятели
На 25 юни от 20:00 ч. Летният #театър в #Сандански ще бъде домакин на юбилейния концерт „45 години Спринт и приятели“, част от националната инициатива „Концерти с кауза 2026“. Официален гост и откриващ вечерта ще бъде кметът на община Сандански Атанас Стоянов.
Събитието отбелязва 45 години от създаването на група Спринт и събира на една сцена едни от най-обичаните имена в българската рок и поп музика:
Спринт, Христо Ламбрев (Сигнал), Васил Стоев (Импулс), Илия Ангелов (Диана Експрес), Петя Буюклиева, дует WELL и дует „С Кауза“ – Галя Георгиева и Атанас Лазаров.
Публиката ще чуе златни български хитове като „Хей, здравей“, „Домино“, „Аз летя“, „Може би“, „Влюбено сърце“, както и емблематични песни на Петя Буюклиева и дует „С Кауза“. Импулс се завръщат на сцената след близо 40 години.
Концертът носи силно обществено послание – подкрепа за хората с репродуктивни проблеми чрез кампанията „Да сверим биологичния си часовник навреме“ и каузата „За повече българска музика в национален ефир“. По време на инициативата ще бъдат разпространявани информационни материали за репродуктивното здраве и превенцията.
Водещи на вечерта са Галя Георгиева и Атанас Лазаров. Организаторът Пейо Пеев подчертава значението на българската музика и силата на общността, а кметът Стоянов изразява благодарност към артистите и подкрепа за каузата.
 25 юни 2026
 20:00 ч.
 Летен театър – Сандански
Очаква ни вечер, в която музиката и доброто се срещат, за да вдъхнат надежда.

Добавете Вашия коментар

TOP