Кметство Крупник благодари на доброволците и призовава за повишено внимание след пожара

Благодарност към всички доброволци! Написаха от кметството.
Кметство Крупник изказва сърдечна благодарност на всички доброволци, които се включиха в гасенето на пожара и помогнаха за овладяването му. Вашата бърза реакция и неуморна работа допринесоха за спасяването на природата и имуществото в района.
Призоваваме всички жители и гости на селото да бъдат отговорни не изхвърляйте незагасени цигари и отпадъци в природата. Както всички видяхме, бедствието може да се случи само за секунди.
Нека пазим природата и селото си!
Както Pirinsko.com първи информира по-рано днес, огънят избухна на входа на Крупник, като обхвана сухи треви и част от неработещ дървен цех с пелети, собственост на гръцки граждани. Дворът на цеха е пълен със стърготини и дървен материал, които допринесоха за бързото разрастване на пламъците.
На място бяха изпратени две пожарни и екип на полицията. В гасенето се включиха и кметовете на Крупник, Полена и Кадийца, както и много доброволци от района. В помощ бе използвана и селскостопанска техника. Всеки допринесе с каквото може в борбата с огнената стихия.







