Кметство Крупник благодари на доброволците и призовава за повишено внимание след пожара

14 Юли 2025 | 20:14
0 коментара
Общество
Благоевград
Кметство Крупник благодари на доброволците и призовава за повишено внимание след пожара

Благодарност към всички доброволци!  Написаха от кметството. 

Кметство Крупник изказва сърдечна благодарност на всички доброволци, които се включиха в гасенето на пожара и помогнаха за овладяването му. Вашата бърза реакция и неуморна работа допринесоха за спасяването на природата и имуществото в района.

Призоваваме всички жители и гости на селото да бъдат отговорни  не изхвърляйте незагасени цигари и отпадъци в природата. Както всички видяхме, бедствието може да се случи само за секунди.

Нека пазим природата и селото си!

 

Както Pirinsko.com първи информира по-рано днес, огънят избухна на входа на Крупник, като обхвана сухи треви и част от неработещ дървен цех с пелети, собственост на гръцки граждани. Дворът на цеха е пълен със стърготини и дървен материал, които допринесоха за бързото разрастване на пламъците.

На място бяха изпратени две пожарни и екип на полицията. В гасенето се включиха и кметовете на Крупник, Полена и Кадийца, както и много доброволци от района. В помощ бе използвана и селскостопанска техника. Всеки допринесе с каквото може в борбата с огнената стихия. 


 

Кметство Крупник благодари на доброволците и призовава за повишено внимание след пожара

Добавете Вашия коментар

TOP