Класика в градски стил: Пред операта в Благоевград-пейка в агония

23 Април 2025 | 18:43
0 коментара
Общество
Благоевград
Класика в градски стил: Пред операта в Благоевград-пейка в агония

Класика в градски стил: музика вътре, изгнили дъски отвън. Състоянието на пейките на възлова локация в Благоевград възмути местни жители. Причината? Скамейките край операта са в кошмарно състояние.

Снимка, разпространена в социалните мрежи, показва, че част от дървените греди са потрошени, като в конструкцията зеят дупки. Прави впечатление, че боята е избеляла и олющена, което допълнително влошава външния им вид.

"Така изглеждат пейките на площада пред операта!", локонично алармира анонимен благоевградчанин.

Ситуацията гневи и други местни жители, които обаче припомнят и неприятен факт - често публичната собственост е в незадоволително състояние заради действията на недобросъвестни граждани.

Вандалските прояви са често срещани из градовете на България, а грозните гледки дърго време след това "радват" данъкоплатците.

Дано пейките пред културната институция бъдат възстановени бързо, а местните да опазят общата собственост, създадена за общото благо.

Добавете Вашия коментар

TOP