Кирил Десподов донесе втори гол за победата навън на ПАОК с 2:0 над Пансерайкос

29 Февруари 2024 | 09:18
България

ПАОК (Солун) с Кирил Десподов в състава победи с 2:0 като гост съседите от Пансерайкос (Серес) в 25-тия кръг на гръцката Суперлига.

Първото попадение беше дело Янис Константелиас във 2-ата минута на добавеното време на първата част.

Вторият гол падна в добавеното време на срещата, като в него беше замесен Десподов. Българинът получи подаване от Рафа Соарес, опита да овладее топката, а от защитника на домакините Ставрос Петавракис тя се търколи в мрежата за крайното 2:0 за гостите.

Десподов игра пълни 90 минути и имаше четири възможности, от които две много добри.

Домакините пък завършиха мача с 9 човека, след като през второто полувреме червени картони получиха Макси Морейра в 69-ата (след два жълти) и Панайотис Делиянидис в 83-ата заради фаул срещу бразилеца Тайсон.

С 57 точки ПАОК е втори в класирането на точка зад лидера АЕК, който надви по-рано с 4:2 Янина.

Трети след ПАОК е Панатинайкос с 55, а Олимпиакос е с 53.