Катастрофиралият пиян и дрогиран директор на НП „Рила“ е символ на задкулисните назначения на ГЕРБ в областта

20 Януари 2026 | 11:22
23 коментара
Общество
Благоевград
Катастрофиралият пиян и дрогиран директор на НП  Рила  е символ на задкулисните назначения на ГЕРБ в областта
Красимир Андонов, директор на Национален парк „Рила“, бе уличен в пътнотранспортно произшествие в с. Боровец, община Кочериново, след като напуснал пътното платно и се ударил в сградата на гробищния парк. Проверка с технически средства показа 2,31 промила алкохол и положителна проба за канабис. Инцидентът бе първо отразен от Pirinsko.com и предизвика огромен обществен отзвук.

Случаят предизвиква потрес в обществото и поставя въпроса: как човек, назначен на отговорен пост, може да се излага по този начин, докато управлява институция, отговаряща за опазването на национално богатство и сигурността на посетителите?

Директорът на парка е известен като протеже на местните структури на ГЕРБ – сред неговите „покровители“ са Даниела Савеклиева и Андрей Новаков, а също така той е бил „послушното момче“ на бившия областен управител Бисер Михайлов и екскмета на Благоевград д-р Атанас Камбитов. В дирекцията на Национален парк „Рила“ се назначават предимно кадри и роднини на представители на ГЕРБ Благоевград – като пример е съпругата на Бисер Михайлов, назначена на граждански договор като юрист в дирекцията.

Името на Красимир Андонов се свързва и с вътрешнопартийни битки в ГЕРБ Благоевград, включително при разделянето на партията на „наши“ и „ваши“, което според наблюдатели е довело до загубата на достойни лидери като инж. Росица Димитрова. Преди около година Андонов се появи и в клип, свързан със зверски побой пред нощен клуб в Благоевград.

Поведението на директора на парка предизвика потрес сред жителите на областния център, особено след оповестяването на информационния бюлетин на полицията за управление на МПС след употреба на алкохол и наркотични вещества. Анализатори коментират, че този случай е пореден удар за имиджа на ГЕРБ Благоевград, който вероятно е резултат от самозабравили се задкулисни играчи, дерибействали през последните 15 години в региона.

Добавени коментари

Служител публикува:
05 Март 2026 | 17:51
Абе вие всичките сте цвете за мирисане ... Знаете само да плюете и да злословите , ама и вие не сте по назад
Юрист публикува:
26 Януари 2026 | 12:55
Ами, ако Андонов е приел силни лекарства и а седнал зад волана? Тогава ще го малтретирате ли с л линчуване, а? Отишъл човекът да почете паметта на близък, изпаднал в тежка емоция, леко се разсеял, прилошало му и автомобила се забил в стената? Версията е допустима от съда??
MOLI публикува:
25 Януари 2026 | 16:51
ВСЕКИ,КОЙТО ГАЗИ ЛУКА,ВЪН!!!!!!ДА СИ НОСЯТ ПОСЛЕДИЦИТЕ,ВКЛЮЧИТЕЛНО И ВИНОВНИЦИТЕ ЗА БОТАШ!!!
Иванов публикува:
25 Януари 2026 | 06:02
Всички, назначени подобия на директори от Герб, И др партии да си понесат заслуженото без книжка без автомобил в затвора още ли спи у тях? Изрод????????????
ВАСИЛЕВ публикува:
23 Януари 2026 | 15:42
НЕЗАБАВНО УВОЛНЕНИЕ!
Макяим публикува:
23 Януари 2026 | 10:38
Тоя боклук с Андрейка Новакова си бъркаха по дупките навремето....))))
Маябо публикува:
23 Януари 2026 | 07:50
Целият т.нар. народ сме шайка разбойници покровители и протежета. Затова сме на това дередже от край време! Докато всеки един от нас не се промени така ще я караме...
Весела публикува:
21 Януари 2026 | 22:35
Герб са назначили на постове цялата си рода във всеки един град.Такава мафиотска мрежа че да паднеш.Многа гадна партия на прорежета и роднини.Гадни измекяри без 1 ден трудов стаж ..общинарчета.
Бордюра публикува:
21 Януари 2026 | 22:34
Педали дрогирани
Руси публикува:
21 Януари 2026 | 20:02
Менте държава -менте хора!
Станимир Николов Попкостадинов публикува:
21 Януари 2026 | 13:46
В Яхиново има пункт за алкохол и хапчета, Владимир Галабов плати на тези , цитираните , строшения джам "женка му" да почне работа в басейнова дирекция .
Овчи Народ публикува:
21 Януари 2026 | 09:51
Така е.....Това сме ние БУГАРИТЕ...Племе което никога не ще се оправим
Бранимир публикува:
21 Януари 2026 | 09:29
Малии, каква злоба! Мале, мале,мале! Злобен българин!
Рила публикува:
21 Януари 2026 | 08:42
А сега да видим от какво ще е болен поредният боклук в тая държава!
Чочо публикува:
21 Януари 2026 | 08:12
Пази Боже
Анонимна публикува:
21 Януари 2026 | 07:49
ТОЗИ Е ПОРЕДНАТА МУТРА. В ЗАТВОРА ВЕДНАГА. ДА СИ ПОНЕСЕ ПОСЛЕДСТВИЯТА. НА СНИМКАТА ИЗГЛЕЖДА,ТАКА КАТО ,ЧЕ ЛИ Е ВЕЛИК, ВАЖЕН,НЕДОСЕГАЕМ . САМОЧУСТВИЕ ДО НЕБЕТО, НО ЯВНО БЕЗ ПОКРИТИЕ. НА ТАТИ ДЕТЕНЦЕТО. ЧОВЕКА КЪСМЕТЛИЯ,ЩОМ НЕ СЕ Е ПРЕБИЛ,А ОСТАНАЛ ЖИВ. ТАТИ ЩЕ ГО ИЗЛЕКУВА....
Лщбител публикува:
20 Януари 2026 | 21:55
Спокойно в болница Пулс ще го оправят. Ще поболедува, ще го изкарат че е бил на някакви лекарства. Все пак да не забравяте кой е управителя на ПУЛС - д-р Чавдар Андонов - баща му. Нищо чудно и в кръвта му да отНЯМА алкохол и наркотици.
Дшди публикува:
20 Януари 2026 | 20:39
Мръсни пияндета на отговорни постове!
do Biser Mihailov публикува:
20 Януари 2026 | 16:48
Bisere, ami sega kakvo pravim s dalaverata
запознат публикува:
20 Януари 2026 | 16:46
Сега покровитите официално ще се разграничат от протежето си и ще кажат: "Настояваме да си понесе заслуженото наказание". Особено Андрей Новаков- най-големият покровител. Реално: "Нека мине малко време, да забравят хората и те връщаме." Спи народе, спи!
007 публикува:
20 Януари 2026 | 16:38
Илиян Георгиев- шеф на НОИ и член на ГЕРБ назначи на работа в НОИ Янка Андонова- съпруга на Красимир Андонов.
nogata публикува:
20 Януари 2026 | 13:41
Boikooo mahni gi tiq smeshnici Novakov i Kambitov che ti ebqha maikata v blagoevrad!
Чико публикува:
20 Януари 2026 | 13:37
Ха ха Самураново За Осъдени пияндета

Добавете Вашия коментар

TOP