Каратистчетата на Сандански с 16 медала от Държавния шампионат

28 Март 2018 | 10:40

На 24 и 25 март 2018 г. се проведе 13-ото Национално първенство по Шотокан Карате - До индивидуално.

На  Държавния личен шампионат Клубът за източни бойни изкуства "Спартак", гр. Сандански, се представи с 20 състезатели.

На най-отговорния форум участваха 35 клуба с 527 състезатели от Българска Федерация Шотокан Карате - До.

В крайното класиране по медали КИБИ "Спартак" се класира на 11 място с 5 златни, 4 сребърни и 7 бронзови медала. В сравнение с миналата 2017 г. санданските каратеки са с една вицешампионска титла повече.

Шампиони на България за 2018 г. в различните състезателни дисциплини по Шотокан Карате - до от санданския клуб са: Захара Сиракова, деца старша,6-7 кю, категория +40 кг., състезателна дисциплина Кумите Санбон; Верка Шарова, мини кадети,8-7 кю, състезателна дисциплина Ката, която се пребори и за бронза в състезателна дисциплина, Кумите Шобу ипон, 6-4 кю, категория -45 кг.; Татяна Стоянова, мини кадети, 6-4 кю, категория +45 кг., в състезателна дисциплина Кумите Шобу ипон;  Атина Трендафилова, девойки над 3 кю, категория -57 кг., състезателна дисциплина Кумите Шобу ипон и Димитър Велков, юноши, състезателна дисциплина Асай Рю Ката, който спечели още два бронзови медала в състезателните дисциплини Кумите Шобу ипон и Ката.

Вицерепубликански шампиони за 2018 г. по Шотокан Карате-до станаха: Даниел Стоянов, деца младша, 7 кю, състезателна дисциплина Ката; Георги Митрев, деца младша,8-кю, категория +37 кг., състезателна дисциплина Кумите Санбон; Никола Костов, юноши над 3-то кю, категория +60 кг., състезателна дисциплина Кумите Шобу ипон и Кристиян Гаврилов, мъже, състезателна дисциплина Асай Рю Ката.

Останалите бронзови медалиста от Републиканското първенство са: Лидия Златкова, деца старша,6-4 кю, състезателна дисциплина Ката; Александрос Паникидис, деца старша, до 8 кю, категория +40 кг., състезателна дисциплина Кумите Санбон и Димитър Михов с два бронзови медала в състезателните дисциплини Ката,над 3-то кю и Асай Рю Ката при кадетите.

Треньорът на санданските каратеки - Костадин Чепандов, изказа възхищението си от представянето на всички състезатели от КИБИ "Спартак", вземайки пред вид достойната им изява и класирането в десетките на техните състезателни дисциплини и възрастови групи, въпреки многото дебютанти, явили се за първи път на състезание по Шотокан Карате - до, непознатата обстановка, адреналина и притеснението от първото състезание.